докласти максимум зусиль для системної протидії рейдерству в Україні. Про це заявив Перший віце-прем‘єр-міністрМіністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на засіданні Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств. " />
     antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Андрій Клюєв: Держава буде активно протидіяти рейдерству

10/11/11

Держава повинна докласти максимум зусиль для системної протидії рейдерству в Україні. Про це заявив Перший віце-прем‘єр-міністрМіністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на засіданні Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств.

Андрій
Клюєв доручив Агентству держмайна, Фонду держмайна України, а також всім міністерствам, у віданні яких є підприємства, що перебувають у процесі банкрутства,  надати повний аналіз щодо причин банкрутства та пропозиції щодо подальших перспектив розвитку цих підприємств. Міжвідомча комісія також ухвалила рішення підготувати загальне звернення до Вищої ради юстиції з аналізом всіх фактів незаконних судових рішень задля відповідної реакції щодо дисциплінарної відповідальності суддів всіх судових інстанцій. «Всі судді, які беруть участь у рейдерських схемах, повинні відповідати перед законом.

Коли ми припинимо безкарність, тоді бізнес зможе спокійно працювати в Україні. Ми повинні захищати не лише державну власність, а й кожного підприємця. Рейдерствоце лише красива сучасна назва. Насправді йдеться про грабунок та бандитизм. Нажаль, деякі судді та чиновники цьому сприяють», - заявив Андрій Клюєв. Учасники засідання розглянули ситуацію навколо ВАТ «Херсонські комбайни», яке було підприємством, що спеціалізувалось на виробництві складної сільськогосподарської техніки та єдиним в Україні виробником зернозбиральних комбайнів. Андрій Клюєв доручив створити робочу групу із представників різних міністерств та відомств для проведення комплексної перевірки щодо дотримання вимог законодавства щодо переходу права власності на це підприємства та  проведення  процедури банкрутства.

За даними Генпрокуратури, існує три кримінальні справи щодо продажу корпоративних прав та по відношенню до арбітражного керуючого. Також прокуратура бере участь у цивільних справах в арбітражних судах на стороні податкової служби та ФДМУ. Прокуратура зобов‘язалася провести додаткові перевірки та проінформувати Міжвідомчу комісію щодо цієї справи. Андрій Клюєв доручив Міністерству юстиції терміново внести власні пропозиції.

Окрім
того Мінагрополітики та Агентство держмайна отримали доручення підготувати докладні пропозиції щодо перспектив розвитку підприємства, передовсім з огляду на можливості випуску вітчизняного комбайна. «Найважливіше, щоб завод працював, випускав конкурентоспроможну продукцію, колектив отримував пристойну зарплатню, розвивав власні технології. Ми повинні підняти це виробництво», - заявив Андрій Клюєв.

Учасники
засіданні розглянули ситуацію навколо Державного концерну «Укрспирт». За даними Держфінінспекції, встановлено непоодинокі випадки, коли здійснювалася прихована приватизація державного майна (незважаючи на законодавчу заборону приватизації) шляхом доведення до штучного банкрутства за допомогою кредитів комерційних банків (з передачею майна в заставу), а також шляхом реалізації через суди майна підприємств, що входять до складу концерну «Укрспирт».

Окрім
того, виявлено реалізацію спирту та його похідних за цінами, нижчими від собівартості виробництва майже половиною підприємств Концерну (14 підприємств). За інформацією Мінюсту, Тростянецький та Коростишевський спиртові заводи, відповідно у 2008 та 2009 роках, самі проти себе ініціювали процедури банкротства. Андрій Клюєв також повідомив, що це питання буде окремо розглядатися 10 листопада на спеціальні нараді щодо розвитку спиртової та лікеро-горілчаної галузі. «Ми маємо докладно розібратися, чому цього року у нас лише дві галузі в країні показують спад виробництванафтопереробка та лікеро-горілчана галузь.

Своживання
алкоголю не зменшилося. Тоді чому галузь показує погіршення показників? Необхідно невідкладно розібратися», - заявив перший заступник керівника Уряду України. Члени Міжвідомчої комісії також розглянули ситуацію навколо Державного підприємства «Навчально-дослідницьке господарство «Докучаєвське» Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва, яке уклало Мирову угоду про спільну діяльність з двома приватними підприємствами та з порушенням законодавства у спільну діяльність передало власні земельні угіддя, лісосмуги та сади. В результаті «Докучаєвське» було доведено до банкрутства, а частина земельних ділянок площею 57,18 га були передані безоплатно у власність громадянам, а також ділянка площею 19,2 га - в оренду під сміттєзвалище. Ухвалено рішення звернутися до Генеральної прокуратури з проханням вжити відповідних заходів щодо захисту законних інтересів держави у цьому питанні.

Андрій
Клюєв заявив, що керівник підприємства не міг діяти одноосібно, без прикриття з боку відповідальних осіб у відповідному міністерстві. Він доручив Мінагрополітики провести ретельну службову перевірку та внести пропозиції щодо жорстких кадрових рішень. Під час обговорення ситуації навколо Державного науково-дослідного та проектного інституту титану учасників засідання констатували, що йдеться про неіснуючу заборгованість, фактично, - про шахрайство. По даному факту в червні поточного року слідчим управлінням СБУ у Запорізькій області було порушено кримінальну справу щодо зловживань службових осіб самого інституту, а також - кредитора (ТОВ «ТУЛС») та поручителя (ТОВ «Континент-ЛТД»).

Прокуратури Дніпропетровської та Запорізької областей звернулися до суду. 17 серпня рішенням Господарського суду Дніпропетровської області скасовано  рішення цього ж суду від 11 листопада 2010 року щодо стягнення заборгованості на користь ТОВ «ТУЛС» у розмірі 197,7 млн. грн. Учасники засідання також розглянули факт доведення до банкрутства ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування». Андрій Клюєв поставив завдання Міністерству юстиції проаналізувати законність дії всіх органів влади. Представник Генеральної прокуратури України заявив, що органи прокуратури планують активно включитися у цей процес в рамках існуючих кримінальних справ.

Перший віце-прем‘єр-міністр дав доручення Агентству держмайна терміново активізувати захист державних інтересів у судовому порядку, а також розробити та подати план не лише виведення інституту зі стану банкротства, а й його ефективного розвитку. Розглядаючи ситуацію навколо виробника самохідних автомобільних кранів ВАТ «Холдингова компанія «Краян», Андрій Клюєв завив: «Держава зобов‘язана справлятися з рейдерами незалежно від їхнього статусу та політичного забарвлення. Навіть, якщо це народний депутат. Терміново надати мені всю інформацію про схеми, якими користуються рейдери. Ми повинні захистити підприємство - не дозволити різати його на шматки». За даними Фонду державного майна України, застосовуючи процедуру фіктивного банкротства через рішення судів, у підприємства було відібрано низку будівель.

Перший віце-прем‘єр-міністр України доручив Мінінфраструктури надати повну інформацію Міжвідомчій комісії щодо ситуації навколо ДСК «Чорноморське морське пароплавство» та ТОВ «Торговий дім «Ізюмський тепловозоремонтний завод». Андрій Клюєв також доручив Раді Міністрів Автономної Республіки Крим поінформувати Міжвідомчу Комісію про вжиття заходів щодо протидії незаконному відчуженню земель державної власності, зокрема, південного філіалу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Кримський агротехнологічний університет».

Члени Комісії ухвалили рішення заслухати під час наступного засідання доповіді відповідальних осіб щодо всіх питань, які обговорювалися на поточному засіданні. Учасники засідання схвалили проект постанови Кабінету Міністрів України щодо затвердження нового складу Міжвідомчої комісії. Цими змінами пропонується привести її склад у відповідність із положеннями адміністративної реформи. У зв‘язку з оновленням складу Комісії Андрій Клюєв звернувся з проханням до учасників засідання підготувати пропозиції щодо оновлення складу аналітичної групи.


Джерело:
«Прес-служба Першого віце-прем"єр-міністра»

Антирейдерский союз предпринимателей Украины
Остановить рейдерство, обеспечить безопасность бизнеса
Национальный комитет защиты предпринимательства
Группа компаний Корпоративная безопасность
Защита собственности, поддержка предпринимательства
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: