antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Андрій СЕМИДIДЬКО: Київ накриває вал дрібного рейдерства

06/11/07


За останні роки в Україні значного поширення набуло таке явище, як рейдерство. Про нього в ексклюзивному інтерв’ю «Дню» розповів виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько.

— В нашій країні ніхто конкретно не може сказати, що це — рейдери, а це — ні. Бо в нас немає ні судової, ні адміністративної влади, можу вам про це сказати об’єктивно. Якщо навіть Конституційний Суд визнали нелегітимним, то куди вже далі... Сьогодні до суду ходять за отриманням потрібного рішення.

— Наші експерти вираховують все, виходячи з практики. Для цього розроблено певні критерії. Важливо встановити, хто на момент конфлікту перебував на підприємстві: старий менеджмент чи нова структура. Суттєво також, які судові рішення приймалися і в яких регіонах. Якщо підприємство розташоване в Києві в Шевченківському районі, то розглядати справу можуть тільки у Господарському суді м. Києва, у Шевченківському суді і далі по вертикалі. Коли ж приходять з ухвалою або рішенням іншого суду з іншого району того ж міста або з іншого регіону взагалі, то це — тихий спосіб рейдерства. Третій критерій — розглядається юридична складова даного конфлікту: які суди і компанії працюють. Потім вивчаються юридичні і фізичні особи — учасники нападу. Як правило, це команди, що засвітилися вже не раз і в них є своя історія. У нас ведеться певна статистика, і коли ми дивимося, які судді виносять рішення, то розуміємо, яка юридична група працює проти підприємства.

— Нещодавно ми стали свідками великого галасу навколо ВАТ «Укртатнафта». Що ж там відбулося насправді, на вашу думку?

— Зізнаюся, коментувати цю тему важко. Інтереси, як звичайно, — росіяни і українці. Я вважаю, що тут використовуються рейдерські схеми: рішення судів та інші механізми, але в даному випадку все відбувається на великому державному рівні, де приймається рішення про перерозподіл нафтових потоків і переробки нафти в Україні.

— Сьогодні побутує думка, що побічним ефектом від інвестиційного буму стала поява на внутрішньому ринку багатьох агресивно налаштованих інвесткомпаній iз солідним рейдерським багажем. До чого це може призвести?

— Це вже призводить до витіснення вітчизняного капіталу з українського ринку. Я не кажу про великий бізнес. Рейдерів цікавить невеликий: маленькі перукарні, ресторани, кафе — нерухомість до 200—400 квадратних метрів. Сьогодні Київ накриває вал дрібного рейдерства. Зовні це нагадує «природний» викуп галузей. Це зараз відбувається з фармакологією. Заходить великий російський бізнес з тим, щоб викупити виробників в Україні, далі — консолідувати їх в єдиному холдингу і виставити на подальший перепродаж...

Найактивніше рейдерські спроби спрямовані на сферу нерухомості та ринок землі. У Києво-Святошинському районі сім випадків нападу на селищні ради з викраденням сейфів та печаток. В Обухівському районі згорів архів. І на це ніхто не реагує. Внаслідок цього через кілька місяців ми отримаємо нових власників землі.

— Провідні оператори пасажирських перевезень та представники охоронних служб у Києві звинувачували столичну владу та правоохоронні органи у цілеспрямованому застосуванні до них рейдерських атак. Чи надходили від них до вас відповідні звернення?

— До нас не зверталися перевізники. Але ми постійно моніторимо дану ситуацію. Дійсно, відбувається перерозподіл та збiльшення ринку шляхом видавлювання малих та середніх підприємств. Якими методами? Використовуючи адміністративний тиск та регуляторні органи МВС і ДАІ.

— Що зумовило такий перерозподіл?

— Ринок капіталу зростає, вартість грошей зменшується, вхідні фінансові ресурси коштують значно дешевше в порівнянні з вітчизняними. Об’єми залучених капіталів постійно збільшуються, і їм шукають сферу застосування з досить високою ставкою рентабельності. Крім того, політична ситуація у Росії стає жорсткішою, і російські ділові кола виводять гроші з країни. Куди? Найближча за менталітетом — Україна. Цьому сприяє і менший захист української економіки у порівнянні із західними країнами.

— У Києві вже є приклади застосування рейдерських схем до нерухомого майна громадян. Можете деталізувати таку схему?

— Людина приїжджає з відпустки і бачить, що в її квартирі розмістилася охоронна фірма. І власність вже чужа. Підготовка до такого захоплення триває три—чотири місці. Коли сім’я їде у відпустку, з’являється громадянин, який приходить до суду й подає позов про те, що його права порушено під час приватизації даного приміщення. В момент приватизації квартири він нібито, згідно липової довідки, перебував у місцях позбавлення волі. І він просить захистити його інтереси, як власника цієї квартири. Суд, не розглядаючи достовірність довідки і правдивість інших наведених доказів, визнає недійсним акт приватизації. Після цього позивачеві дозволяється вигідно реалізувати нерухомість для отримання своєї частки. Внісши відповідні зміни до облікового запису в БТІ згідно рішення суду, відбувається перший, другий перепродаж. Посередники, які перепродають квартиру, стають банкротами, і третій за рахунком власник вже вводить її в уставний фонд підприємства. Повернувшись додому, попередній власник наштовхується на охоронну фірму. Побігавши по всіх інстанціях, він опускає руки. Адже у звичайних громадян не вистачає грошей на сильного юриста.

— Чи існує можливість захистити громадян від такої схеми?

— Якщо таке вже трапилося, то бюджет повернення цієї нерухомості майже дорівнює захопленню: 50—70 тисяч доларів. На жаль, у наших громадян ще не дуже розвинуте розуміння власності. Під час приватизації житлового фонду кожен отримав свою частину. Сьогодні така нерухомість виросла в ціні й у гривневому еквіваленті майже досягає півмільйона за деякі квартири. Що потрібно робити, щоб захиститися від рейдерів? Перше — страхувати такі приміщення. Друге — встановити охоронну сигналізацію. Потрібно укласти договір з охоронною організацією, яка відповідатиме за безпеку квартири. Тим самим ви ставите ще одну перепону перед зловмисником для незаконного проникнення. Третє — не зберігати документи на квартиру вдома і хоча б раз у квартал оновлювати документи на право власності, подаючи запит у БТІ.

— Чи є реальний шанс повернути втрачені квадратні метри?

— Тільки 30%, що ви отримаєте це приміщення назад.

— Які білі плями потрібно ліквідувати в українському законодавстві, щоб позбутися рейдерства?

— Прийняти закон «Про акціонерні товариства». На мою думку, не завадив би і закон про зброю. Практика показує: єдиний документ у наших умовах, що засвідчує право власності, на жаль, — це зброя. У нас було кілька випадків, коли люди відбивали грубі рейдерські атаки на свою власність саме завдяки їй.

Розмову вела Наталія БІЛОУСОВА, «День»

Источник: День

Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: