Або чотири місяці з життя провінційних податківців

Піднімати економіку містечка Лохвиця не вигідно. В цьому переконалися молоді підприємці – засновники компанії «Байкал-2007», які протягом останніх кількох місяців стали жертвами беззаконня з боку місцевих податківців. Лохвицькі податкові міліціонери фактично без жодних правових підстав зупинили роботу підприємства.

" />
     antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


БІЗНЕС ПО-ЛОХВИЦЬКИ

07/06/07

Або чотири місяці з життя провінційних податківців

Піднімати економіку містечка Лохвиця не вигідно. В цьому переконалися молоді підприємці – засновники компанії «Байкал-2007», які протягом останніх кількох місяців стали жертвами беззаконня з боку місцевих податківців. Лохвицькі податкові міліціонери фактично без жодних правових підстав зупинили роботу підприємства.

У містечку Лохвиця із тринадцятитисячним населенням, економіка та інфраструктура майже не розвивається. Тут працюють лише цегельний завод, швейна фабрика та два підприємства харчової промисловості, заробітної платні на яких вистачає лише на мінімальний споживчий кошик. А для найспритніших лохвичан місцем пристойних заробітків давно стала Росія.

Не поїхавши деінде шукати кращого життя, Олександр Юрченко разом з двома знайомими вирішили підняти економіку рідного містечка, відкривши свій бізнес. Обираючи сферу діяльності, зупинилися на торгівлі, оскільки в цій галузі мали багато зв`язків у інших містах України. У листопаді минулого року організували фірму, яку нарекли незвичною для провінції назвою - «Байкал-2007». Олександрова частка в справі була найбільшою - 60 відсотків. Його і призначили директором. Плани в хлопців були грандіозні, адже та ніша, яку вони зайняли на ринку Лохвиці, досі пустувала.

Під час реєстрації юридичної адреси Олександр Юрченко помітив дивну увагу до своєї особи з боку працівників Лохвицької податкової інспекції. Все почалося з розпитувань про спеціалізацію та про те, чи справно платитиме податки.

Через місяць директор «Байкалу-2007» вчасно подав декларацію про прибутки та, оскільки бізнес приніс вагомі доходи, сплатив грандіозну для райцентру суму – майже 10 тис. грн. Проте для «вдячних» податківців законослухняний платник податків з незрозумілих причин став об’єктом для переслідувань -- вони мало не щодня, не представляючись, дзвонили секретареві та вмовляли звільнитися, оскільки фірма торгує зброєю (це не відповідає дійсності) . Щирість намірів місцевих міліціонерів захищати державні інтереси дедалі викликала все більші сумніви.

Замість передбаченого законом надсилання офіційних зауважень чи викликів до податкової інспекції, податківці вирішували всі питання у телефонному режимі, вимагаючи від секретарки компанії, щоб Олександр негайно з`явився до начальника податкової інспекції Лохвиці Українського Ю.І. За словами Олександра, він завжди приходив, вислуховував щоразу однакові запитання щодо спеціалізації фірми, відповідав на них. Водночас начальник Лохвицької ДПІ Український автору цієї статті заявив, що Олександр Юрченко жодного разу до нього не з`явився. Пан Український не приховує, що податківців дивують прибутки «Байкал-2007», оскільки вони перевищують прибутки усіх підприємств району. Головний податківець Лохвиці нарікає, що молодий підприємець Олександр Юрченко порівняно з оборотами підприємства, сплачує надто малий податок… Водночас він погоджується, що все відбувається у рамках закону.

Ще одним із методів лохвицьких дпішників стало залякування, наклеп та розпалювання розбрату всередині фірми. Коли секретарка «Байкалу» заносила до податкової інспекції ідентифікаційний код, її перестріла Ірина Сергіївна і «по-дружньому» запропонувала звільнитися з «Байкалу-2007» поки не пізно.

У лютому Олександр помітив у звітності, яку подав до податкової інспекції, помилку. Вчасно вніс коригування, яке юридично вважається «самостійно виправленою помилкою». Податкова прийняла цю декларацію, а Олександр сплатив штраф і його на деякий час залишили у спокої. Втім, не надовго. 28 лютого з місцевої податкової інспекції надійшов лист-запрошення до начальника ДПІ Українського Ю.І. У причині неочікуваного запрошення прозвучали ноти вироку законослухняному бізнесменові - «проведення робочої групи по питанню мінімізації податкових зобов`язань». Тобто Олександру закинули, що він частково ухиляється від сплати податків. Директор ТОВ «Байкал-2007», прочитавши цей лист, згадав про помилку в звітності, яку своєчасно виправив та сплатив штраф. Чому з нього роблять злочинця, для Олександра залишається загадкою. Можливо, начальник місцевої ДПІ пан Український, котрий заявив, що не чинить ніякого тиску на Юрченка, хотів «заробити» дружині на діаманти, чи придбати собі нове авто?..

Остаточно Олександрова ілюзія, що це просто чиновницька тяганина розвіялася, коли 13 березня він дізнався: податківці анулювали його свідоцтво на сплату ПДВ. Серед офіційних підстав для анулювання свідоцтва зазначалися – п.п. «в» п. 9.8 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно з яким «реєстрація платника податку на додану вартість анулюється в разі, якщо особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб`єктом інших спрощених систем оподаткування». Насправді керівник «Байкал-2007» був зареєстрований платником податку на додану вартість і обрав загальну систему оподаткування. Тож Олександр вирішив оскаржити рішення районної податкової і надіслав скаргу до ДПА Полтавської обл. з проханням вжити заходів щодо незаконних дій лохвицьких податківців та заяву до районної прокуратури про вчинення злочинних дій керівником податкової адміністрації Лохвиці.

Водночас адвокат пана Юрченка подав відповідний позов до Господарського суду Полтави. Суд забезпечив клопотання про зупинення дії Акту, яким було анульовано свідоцтво на сплату ПДВ.

При цьому Лохвицька прокуратура заявила, що в діях начальника Лохвицької ДПІ немає порушень. Від коментарів у районній прокуратурі відмовилися. Такий самий вердикт винесла і ДПА Полтавської області.

20 квітня Олександр Юрченко отримав повідомлення про виїзну планову перевірку. У молодого підприємця у цей час йшла підготовка до його весілля, тож попросив перенести перевірку. Втім, податківців чуже весілля не зворушило і перевірку не перенесли. Несподівано молодий чоловік захворів і попросив перенести перевірку хоча б через те, що був на лікарняному. Терпець Олександра увірвався і він надіслав скарги до ДПА України та Генеральної прокуратури.

Олександр Юрченко не розуміє, чого від нього хочуть місцеві податківці. Єдине пояснення в тому, що його підприємство має непогані прибутки, тож люди в погонах вирішили підзаробити.

Та справа не в Олександрові, а в тому, до чого можуть призвести дії провінційних чиновників. За таких методів роботи у Лохвиці не буде кому працювати, поповнюючи місцевий бюджет та створюючи нові робочі місця. Єдиним перспективним місцем роботи і надалі має шанс залишитися місцева податкова інспекція…

Источник: antiraider.org

Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: