Черкаська міліція викрила групу «юристів з великої дороги»
23/09/08 |
|
Група працювала за наступною схемою: особа, яка зацікавлена в отриманні земельної ділянки, майна або вкладів у спадщину, в обхід встановленого чинним законодавством порядку, зверталася до адвоката, який був посередником між ініціатором та працівниками суду. За винагороду в розмірі 600 – 1000 грн. він отримував та передавав вихідні дані (місцезнаходження і розмір земельної ділянки, підстава отримання – невключення в списки пайовиків, прострочення терміну вступу до спадщини тощо) до суду. Без будь-якого документального оформлення позову, без сплати державного мита, без фактичного проведення слухання та вивчення матеріалів судом видавалася фіктивна виписка із неіснуючого рішення. Такі виписки і передавалися адвокатом безпосереднім ініціаторам питання, а винагорода розділялася між всіма учасниками групи.
Слід зазначити, що практично у всіх випадках процедура винесення відповідного рішення проходила від 30 хвилин до 1 години після отримання грошової винагороди і без участі самих позивачів, тобто всі задіяні особи усвідомлювали незаконний характер своїх дій, так як в загальному порядку процедура займає близько місяця і потребує дотримання всіх встановлених законодавством умовностей, в тому числі участь у судових засіданнях.
Така «понаднормова» діяльність групи довгий час залишалася поза полем зору правоохоронних органів у зв’язку з тим, що й самі ініціатори питання були зацікавлені у швидкому його вирішенні тому, звичайно ж, приховували цей незаконний спосіб. За законом, якщо людині необхідно переоформити будинок у спадщину, то вона повинна протягом півроку звертатися до нотаріуса, після чого проводити оцінку майна, його переоформлення – все це потребує часу та крім цього значних витрат (щонайменше переоформлення будинку в спадщину коштує понад 2000 грн.). Приватний адвокат, як «місцевий Робін Гуд» пропонував особі вирішити питання з переоформлення протягом 1 дня та й оплату вимагав меншу – близько 1000 грн. Після передачі коштів особа отримувала виписку з рішення суду, завірену печаткою, яка й дозволяла без зайвих витрат провести переоформлення будинку. Якщо не брати до уваги, що насправді така виписка зроблена незаконно і юридичної сили не має, то діюча схема задовольняла всіх її учасників. Наразі всі рішення суду по таких виписках визнані незаконними, отже люди за 1000 грн. придбали насправді нічого не вартий клаптик паперу.
На даний час встановлено понад 200 виписок, виготовлених за вищеописаною схемою. В більшості випадків вони стосуються визнання прав власності на спадщину та земельні ділянки, в ряді інших випадків рішення стосувалося справ про розлучення та розподіл майна. Наразі проти зловмисників порушено кримінальні справи за ст. 358 ч. 2 (підроблення документів, печаток, штампів) та ст. 190 ч. 2 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Джерело: Прес-служба МВС України