antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Черкаська міліція викрила групу «юристів з великої дороги»

23/09/08
До складу кримінального тандему входили працівники суду та приватний адвокат, що надавав юридичні послуги населенню та сприяв оформленню безпідставних рішень щодо належності земельних ділянок, майна та грошових вкладів.

Група працювала за наступною схемою: особа, яка зацікавлена в отриманні земельної ділянки, майна або вкладів у спадщину, в обхід встановленого чинним законодавством порядку, зверталася до адвоката, який був посередником між ініціатором та працівниками суду. За винагороду в розмірі 600 – 1000 грн. він отримував та передавав вихідні дані (місцезнаходження і розмір земельної ділянки, підстава отримання – невключення в списки пайовиків, прострочення терміну вступу до спадщини тощо) до суду. Без будь-якого документального оформлення позову, без сплати державного мита, без фактичного проведення слухання та вивчення матеріалів судом видавалася фіктивна виписка із неіснуючого рішення. Такі виписки і передавалися адвокатом безпосереднім ініціаторам питання, а винагорода розділялася між всіма учасниками групи.

Слід зазначити, що практично у всіх випадках процедура винесення відповідного рішення проходила від 30 хвилин до 1 години після отримання грошової винагороди і без участі самих позивачів, тобто всі задіяні особи усвідомлювали незаконний характер своїх дій, так як в загальному порядку процедура займає близько місяця і потребує дотримання всіх встановлених законодавством умовностей, в тому числі участь у судових засіданнях.

Така «понаднормова» діяльність групи довгий час залишалася поза полем зору правоохоронних органів у зв’язку з тим, що й самі ініціатори питання були зацікавлені у швидкому його вирішенні тому, звичайно ж,  приховували цей незаконний спосіб. За законом, якщо людині необхідно переоформити будинок у спадщину, то вона повинна протягом півроку звертатися до нотаріуса, після чого проводити оцінку майна, його переоформлення – все це потребує часу та крім цього значних витрат (щонайменше переоформлення будинку в спадщину коштує понад 2000 грн.). Приватний адвокат, як «місцевий Робін Гуд» пропонував особі вирішити питання з переоформлення протягом 1 дня та й оплату вимагав меншу – близько 1000 грн. Після передачі коштів особа отримувала виписку з рішення суду, завірену печаткою, яка й дозволяла без зайвих витрат провести переоформлення будинку. Якщо не брати до уваги, що насправді така виписка зроблена незаконно і юридичної сили не має, то діюча схема задовольняла всіх її учасників. Наразі всі рішення суду по таких виписках визнані незаконними, отже люди за 1000 грн. придбали насправді нічого не вартий клаптик паперу.

На даний час встановлено понад 200 виписок, виготовлених за вищеописаною схемою. В більшості випадків вони стосуються визнання прав власності на спадщину та земельні ділянки, в ряді інших випадків рішення стосувалося справ про розлучення та розподіл майна. Наразі проти зловмисників порушено кримінальні справи за ст. 358 ч. 2 (підроблення документів, печаток, штампів) та ст. 190 ч. 2 (шахрайство) Кримінального кодексу України.


Джерело: Прес-служба МВС України
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: