Чи зможе розпустити свої крила «Чайка»?
14/11/07 |
|
Територія, на якій розташований авто гаражний кооператив „Чайка”(туди входять біля 120 чоловік), знаходиться по вулиці вул. Новокостянтинівська, 1-В, раніше була в користуванні Київського меблевого комбінату (КМК). Так, як у виробничому процесі комбінату дана земельна ділянка задіяна не була, то щоб позбавитися збитків, які вона приносила у вигляді земельних податків, КМК в 1998 році проводить відчуження даної території під будівництво гаражів для зберігання індивідуального транспорту. Потім, по замовленню КМК була розроблена документація, проведені погодження та отримані необхідні дозволи, але через відсутність коштів на будівництво в 2002 році КМК в особі голови правління Бусько Володимир Олександрович добровільно дає згоду на передачу даної ділянки АГК «Чайка», до речі, в створенні якого КМК приймав безпосередню участь.
Влітку 2005 року, після зміни на КМК ключових акціонерів (новий власник девелоперська компанія „НСМ Industry”) на кооператив почали навідуватися контролери, і намагатися виявляти в кооперативі різні порушення. Державні інспектори інстанцій, що перевіряли, у приватних розмовах признавались, що стосовно даного кооперативу на них здійснюється тиск зверху.
В листопаді 2005 року „КМК” подав позов до Господарського суду м. Києва з проханням признати рішення Київради щодо передачі землі АГК «Чайка» незаконним та скасувати його. Основним і єдиним аргументом представників позивача було твердження, що голова правління КМК Бусько В.О. не мав права одноосібно без згоди правління комбінату вирішувати питання щодо вилучення земельної ділянки. І даний суд в особі судді Ващенко Т.М. задовольняє цей позов.
АГК „Чайка” подає до Апеляційного господарського суду м. Києва апеляційну скаргу. Перше засідання Апеляційного суду пройшло 18.04.06 з повною перевагою представників „Чайки”. Адвокати, які представляли кооператив, подали клопотання про представлення в суді оригіналів установчих документів і протоколів зборів акціонерів КМК на які посилалися адвокати комбінату. Але на другому засіданні все змінилося. Судді чомусь дивилися в стіл. Вони змирилися з тим, що не було виконано їх рішення про представлення документів, які підтверджували правомірність позиції КМК. Судді прийняли до уваги відомості адвокатів про якийсь потоп, котрий ніби-то відбувся на комбінаті і безслідно знищив усі необхідні документи. І кооперативу „Чайка” в апеляційній скарзі відмовили.
Кооператив подав апеляцію до Вищого адміністративного суду, хоча, якщо і він не допоможе, то залишається надія на Європейський суд і власні сили.
В даний час, авто гаражний кооператив „ Чайка” колективним членством вступив до „Антирейдерського союзу підприємців України”, для набуття досвіду у захисті власності за методиками, що розроблені і впроваджені фахівцями Антирейдерського союзу.
Підготував Ярослав Вертійови4
Источник: antiraider.org