Депутати не хочуть залишати Кіпр без українських грошей
18/12/08 |
|
Верховна Рада не схотіла денонсувати угоду між СРСР та Республікою Кіпр про офшори. Коментар Олександра Дюговського, керівника юридичного департаменту Антирейдерського союзу підприємців України:
Представники української влади, зокрема прем`єр-міністри та народні депутати не перший рік говорять про необхідність денонсування угоди між Урядом СРСР та Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, яку було підписано у 1982 році. Були навіть оголошені проекти нової угоди між Україною та Кіпром, якою було передбачено перегляд умов уникнення подвійного оподаткування.
17 грудня 2008 року, коли це питання було поставлене на голосування, депутати вже вдруге відмовились від денонсування угоди вісімдесят другого року.
Т а це й не дивно. Адже Кіпр вже на протязі багатьох років стабільно займає перші місця в десятці країн, з яких в Україну йдуть найбільші інвестиції. Випереджають Кіпр за об’ємом інвестиції лише Росія та США.
Навряд чи варто було розраховувати на денонсування народними обранцями Угоди 82 року, тим більше що існують доволі об’єктивні умови для того щоб Кіпр лишався основним засобом оптимізації фіскальних потоків.
До таких обставин можна віднести і «затягування гайок» прибалтійськими банками у відносинах з своїми клієнтами, а також важкі економічні умови, через які резиденти України позбавлені довгих і дешевих кредитних ресурсів. А також налагоджені відносини багатьох українських фінансистів з представниками влади Республіки Кіпр.
На нашу думку, у народних обранців не залишилось політичної волі для того щоб зробити бізнес-процеси в Україні більш прозорими, адже Україні було відмовлено в ПДЧ щодо євро інтеграції та вступу в НАТО. А тому яка вже різниця, хто і що про нас думає, коли треба заробляти на шмат хліба, до речі вже без масла.
antiraider.org