antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Інвестори по-українському

18/11/08
“Україна – інвестиційно приваблива держава”, в Україні  “багато підприємств, у розвиток яких інвестори готові вкладати гроші...”

Інвестиційній привабливості підприємств нашої держави присвячують круглі столи, семінари, слухання... Навіть  зараз,за часів світової фінансової кризи, продовжується обговорення питань щодо залучення інвесторів у певні галузі.

    Не секрет – де інвестор, там гроші, “відкати”, непогані відсотки... Цим, мабуть, і пояснюється активність певних осіб до залучення інвестицій. А от як “фінансові вливання” інвестора та його інтерес до даного підприємства позначаться на трудовому колективі та на керівниках компаній – мало кого хвилює. У нас уже звикли вирішувати питання “через гроші”, звикають до цього і інвестори, причому, вітчизняні інвестиційні компанії у цьому перевершили самі себе.

Інвестор без попередження


    Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Львів, Рівне, Ужгород, Черкаси. Скільки може коштувати земля та нерухомість у цих містах? При сьогоднішніх цінах – чимало. А якщо нерухомість розташована в центрі столиці; південної перлини  - Одеси; та у промисловому серці країни – Дніпропетровську? Тоді годі й казати про “інвестиційну привабливість” підприємства, яке має такі “можливості”! Майно це належить ЗАТ “Науково-виробниче підприємство “Медінжсервіс” – чи не єдиному підприємству в Україні, яке розробляє проектно-кошторисну документацію для об’єктів охорони здоров’я та забезпечує, тим самим, розвиток матеріальної бази медичної галузі України на рівні новітніх стандартів. Замовники, як правило, державні структури, розраховуються за виконані замовлення бюджетними коштами, і тому дивно, що саме державні структури зайняли позицію невтручання в процес знищення підприємства, необхідного для галузі охорони здоров’я.

Василь Євтушенко, заступник Генерального директора ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”:


    «У післяприватизаційний період 1998-2003 років обсяг робіт та послуг зростав щорічно на 20-30 відсотків, прибуток за цей час збільшився з

269,2 тис. грн. до 569,1 тис. грн., заробітна плата теж значно зросла. Акціонери кожного року отримували дивіденди на рівні 100% від номінальної вартості їх акцій, щорічно на 5-10 одиниць збільшувалось число робочих місць.

    Роботи підприємства неодноразово були відзначені грамотами та преміями Держбуду України. Підприємство нагороджено дипломом “Срібна якість” та призовою стелою Срібної відзнаки якості VIII Міжнародного Академічного Рейтингу популярності та якості “Золота Фортуна”.

    Майже всі об’єкти охорони здоров’я, які введені в дію за останні роки на Україні, побудовані за проектами, розробленими товариством (в тому числі його філіями). Зокрема, це обласний онкодиспансер у Чернігові, Центр здорової жінки у Києві, Пологовий будинок “Ісіда” у Києві та багато інших об’єктів охорони здоров’я по всій Україні.»


    На початку 2003 року відбувається масове скуповування акцій ЗАТ. Масштабну операцію проводила ЗАТ “Фінансова компанія “Сократ”. Як пояснювали її представники, “з метою стратегічного інвестування та отримання прибутку від роботи “Медінжсервісу”.

    Втім, дії “Сократу” не такі гуманні, як ідеї, озвучені представниками компанії.

Василь Євтушенко, заступник Генерального директора ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”:

«Представники компанії “Сократ” почали вести переговори з акціонерами про продаж акцій, які їм належать, доводячи при цьому  завідомо неправдиву інформацію про результати господарської діяльності ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”. Багатьох людей залякували, через родичів діяли. Люди зверталися з заявами, що їх залякують.

Приїжджають до акціонера, кажуть: “Слухайте, ви хочете продати свої акції? Хочете отримати велику суму грошей зараз, тому що завтра акції нічого не будуть варті?!” Люди відмовлялись, кажучи, що не мають права. А вони – “та не слухайте ви своє керівництво, яке вже давно продало свої акції, зрадивши вас. А щодо права, то згідно діючого законодавства, ви маєте право розпоряджатися своїми акціями як хочете: продавати, перепродавати. Ви бачите валізу грошей, беріть її!” А разом із  представниками компанії “Сократ” присутній нотаріус. Дійшло до того, що вони скуповували наші акції пакетом (по 5 акцій) до 50.000 грн. при номінальній вартості 500 грн.»


Людмила Войтехівська, директор Одеської філії ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”:

     «20.05.2003р. до нас в Одесу приїжджав представник фінансової компанії “Сократ” Січкар С.В. із пропозицією про продаж акцій акціонерів. Я запросила його в свій кабінет, а також запросила акціонерів - Геращенко М.М., Носову Л.О., Залозну Н.М. Розмова почалася з того, що “Медінжсервіс” на межі банкрутства, що на днях відбудуться загальні збори акціонерів, після яких товариство існувати не буде, так як половину акцій “Сократ” вже скупив та має намір скупити ще. Показував 40 акцій, але мені в руки не дав, тільки показав. Коли ми відмовилися продавати свої акції, то він сказав, що в подальшому акції знеціняться і дивіденди виплачуватися не будуть взагалі, і всі акціонери втратять свої гроші, що “Медінжсервіса” не існуватиме – він банкрут. Буде нова фірма, в яку можливо увійде Євтушенко або Репета. Створивши власну фірму, можливо, Одеський філіал увійде  в її склад, у тому випадку, коли акціонери продадуть їм свої акції, за які  пропонують по 5 000 грн. за 5 акцій.

Непристойно висловлювався про Генерального директора Козловського Л.М.

Січкар С. витягнув із дипломата 30 тис.грн. та сказав: “Давайте, доки не пізно, будемо оформляти”. Ми відмовились і заявили, що зможемо постояти за свій “Медінжсервіс” і подамо особисто на нього в суд за шантаж, залякування та брехню.»

 
    Порядок відчуження акцій ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”, які належать засновникам товариства, регулюється “Положенням про вихід акціонерів (засновників) Закритого акціонерного товариства “НВП “Медінжсервіс”, затвердженого загальними зборами від 20.06.1997р. “Положення” прийняте згідно із Законом України “Про господарські товариства”, Законом України “Про власність”, Господарським Кодексом України, що підтверджено Конституційним Судом України.

    Згідно цього документу при бажанні акціонера вийти з товариства та реалізувати свою частку колективної власності, він у місячний термін (до реалізації) повинен  заявити про свій намір Виконавчому органу товариства для ознайомлення акціонерів, визначивши при цьому ціну та інші умови продажу. За акціонерами та Виконавчим органом товариства закріплено пріоритетне право на купівлю запропонованих до продажу акцій.

    У тому випадку, коли акціонери або Виконавчий орган  відмовляються від привілейованого права купівлі або не здійснили цього права протягом одного місяця, власник акцій має право продати свою частку колективної власності іншій особі на свій розсуд.

    Усі акції ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”, які продані третім особам, здійснені без відома Виконавчого органу, з порушенням прав інших акціонерів, тому такий продаж слід вважати незаконним. 

Завдяки ігноруванню діючого законодавства компанія “Сократ” скупила 50,49% акцій ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”.

    Але “Сократ” прорахувався. Ніхто у фінансовій компанії не очікував  потужного опору від колективу ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”. Намагання провести незаконні збори акціонерів та переобрати керівництво акціонерного товариства виявилися марними. Відтак, ЗАТ “Фінансова компанія “Сократ” продає свої 50,49% акцій Інвестиційній компанії “ТЕКТ”. З цього моменту і починається справжня війна за майно науково-виробничого підприємства (нагадаємо, це будівлі та земельні ділянки у центрі Києва, Одеси, Дніпропетровська, плюс офіси у Львові, Рівному, Ужгороді, Черкасах).

Василь Євтушенко, заступник Генерального директора ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”:


    «Компанія “ТЕКТ” спочатку у м.Кіровограді захопила універмаг (універмаг “УТОК”, який свого часу був приватизований колективом підприємства “УТОК” – ред.), прибрали його до рук. Потім повернулися до Києва і заявили нам: “Усе, тепер ми з повною силою займемося вами!”


    Інвестиціями у цій справі і не пахло. Хоча, якщо  інвестиціями “ТЕКТ” називає отримання прибутків для себе та знищення провідного вітчизняного підприємства у сфері  інжинірингу об’єктів охорони здоров’я, тоді нема питань. Тільки варто грати по-чесному і говорити: для нас інвестиції – це інвестиції у власні кишені.

Василь Євтушенко, заступник Генерального директора ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”:

«Інвестиції», під прикриттям яких планується захоплення чужого майна, без прийняття рішення більшістю акціонерів, є незаконними. Добре це розуміючи, “доброзичливці”, які знову з’явилися в особі ЗАТ “ІК “ТЕКТ”, вдалися до диявольського методу впливу – почали обіцяти роздачу керівних  посад (ти будеш директором, ти – заступником директора, ти – керівником служби і т.п.) в обмін на те, що ви умовите 10-20 осіб продати нам свої акції.»


Рейдер за власним бажанням

Вони  й самі не називають себе інвесторами. 30 березня 2007 року Голова наглядової ради групи компанії “ТЕКТ “ Вадим Гриб у прямому ефірі програми “Свобода слова” на ІСTV дав зрозуміти всій країні, що є учасником багатьох незаконних оборудок по злиттю та поглинанню. Розкриваючи свої карти, В.Гриб намагався представити себе у якості чи не Робін Гуда, який бореться за права трудових колективів та протидіє “червоним директорам”.

Вадим Гриб, Голова наглядової ради групи компанії “ТЕКТ” (ефір 30.03.07, “Свобода слова”, ІСTV”):

«Сегодня, если предприятия неэффективно работают, там неэффективный менеджмент – так почему тогда его никто не должен другой купить и сделать из  этого что-то хорошее?»

А потім пан Гриб дав зрозуміти, що «что-то хорошее» можно зробити і протизаконними методами, і в цьому для «інвестора» немає нічого поганого.
 
Вадим Гриб, Голова наглядової ради групи компанії “ТЕКТ” (ефір 30.03.07, “Свобода слова”, ІСTV):


«Сегодня лучше купить судей, купить прокуратуру, купить милицию. Это дешевле с точки зрения захвата, чем покупать какую-то собственность. В принципе, по закону, все суды честные и любое решение – оно законное. Мы в профессиональной среде называем “левое решение судов”, когда можно купить какую-то ухвалу. Цена ухвал до недавнего времени была где-то от двух до пяти тысяч долларов. Сейчас цены подросли до 30-ти тысяч долларов.»


Саме такий “чесний и справедливий” “інвестор” прийшов на ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”. Тепер можна зрозуміти – як “інвестори” досягли свого та як виконували свої ж обіцянки, дані трудовому колективу.

Бершадь, охорона та Робін Гуд....

Нові власники незаконно скуплених акцій направили свої зусилля на те, щоб паралізувати роботу “Медінжсервісу”, захопити його майно, земельні ділянки та реалізувати все це за завищеними цінами. Для втілення плану в життя “інвестори” незаконно сфабрикували протоколи ніби-то проведених загальних зборів акціонерів, згідно яких призначили Головою правління  НВП “Медінжсервіс” співробітника компанії “ТЕКТ” Олександра Шарапанюка.

    Легітимне керівництво науково-виробничого підприємства звертається до судів. Відбулося більш як 60 засідань, якими встановлено незаконне призначення О.Шарапанюка Головою правління ЗАТ.

    Утім, новоспечений “Голова правління” зміг через Печерську райдержадміністрацію отримати дублікат Свідоцтва про державну реєстрацію та виготовив печатку товариства, що дало йому змогу вкрасти більш як 850 тис. грн. коштів товариства, накопичених для виплати заробітної плати працівникам і розрахунків з державою та створення обертових коштів.

    Що далі, то цікавіше.

    О.Шарапанюк захопив службові приміщення в Києві, Одесі і Дніпропетровську загальною площею біля 6 000 кв.м  та надав до Печерської РДА неправдиву інформацію про зміну місцезнаходження “Медінжсервісу”. В установчі документи ЗАТ були внесені зміни, і з квітня 2006р. підприємство зареєстроване у м.Бершадь, Вінницької області. 

Василь Євтушенко, заступник Генерального директора ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”:

    «Ну, подумайте, як чисельний  колектив, оснащений сучасною комп’ютерною  технікою,  може розташуватися та працювати на 3 кв.м службової площі за новою адресою?!»

    “Медінжсервісу” там робити нічого і не потрібно було, за нього усе зробили “інвестори”. Їм удалося провести  фіктивну  ліквідацію ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”. По цьому факту прокуратурою Печерського району столиці порушено кримінальну справу.

    Поки законне керівництво науково-виробничого підприємства вирішує питання у судовому порядку, звертається до правоохоронців, “інвестори”, захопивши майно “Медінжсервісу” у Києві, Одесі, Дніпропетровську,  здають приміщення в оренду, заробляючи на цьому близько одного мільйона гривень щомісячно (і це протягом майже двох років).
   
    Відтоді трудовий колектив “Медінжсервісу” не може потрапити на свої робочі місця, не може скористатися архівними документами, які залишилися в приміщеннях; лабораторне устаткування, комп’ютери – усе це теж недоступне для працівників ЗАТ “НВП “Медінжсервіс”.

    Здається, такі дії не схожі на благі наміри Робін Гуда. Чи, може, цей персонаж з часом перетворився на того,  хто “в інших бере і собі до рук прибирає”?Валентин Ніколаєв

Antiraider.org
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: