Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту подолати вето Президента України
26/01/09 |
|
У пропозиціях Президента України, зокрема, зазначається "про невідповідність закону положенням правової бази Світової організації торгівлі, зобов´язанням України перед нею та Міжнародним валютним фондом, а також неефективність передбачених механізмів регулювання імпорту з огляду на їх нерозповсюдження на поставки в Україну товарів з країн, з якими вона має міжнародні домовленості про вільну торгівлю тощо".
Під час обговорення члени Комітету наголошували, що "Генеральна угода з тарифів і торгівлі 1994 року (ГАТТ 1994) дозволяє збільшення тарифів, пов´язане зі станом торгівельного балансу". Такі заходи, на думку народних депутатів, повинні "спрямовуватися на збереження країною своїх зовнішніх фінансових позицій та платіжного балансу і не мають перевищувати рівень, необхідний для упередження майбутньої загрози або для припинення вже існуючого серйозного зниження монетарних запасів".
Комітет вважає, що в умовах світової фінансової кризи "посилення Україною тимчасових обмежень імпорту може бути темою окремих переговорів з Міжнародним валютним фондом".
Члени Комітету акцентували увагу й на тому, що законом "зазначена тимчасова процедура запроваджується строком до 1 року, а Кабінету Міністрів надається право скоротити вказаний термін і зменшувати (скасовувати) розмір тимчасової надбавки до чинних ставок ввізного мита у разі поліпшення стану платіжного балансу України та не надається право встановлювати податки і збори або збільшувати термін їх застосування, що перевищує строк, визначений Верховною Радою України".
В разі неподолання вето, зазначалося на засіданні, Комітет пропонує підтримати пропозицію Президента України про розв"язання проблеми шляхом тимчасового запровадження додаткового імпортного збору на деякі товари та прийняти в цілому зазначений закон замінивши в його тексті терміни "тимчасова надбавка", "тимчасова цільова надбавка", "тимчасова надбавка до діючих ставок ввізного мита", словами "тимчасовий додатковий імпортний збір".
Джерело: rada.gov.ua