antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


«Маленькі» українці мають об’єднатися!

28/08/08
(інтерв’ю виконавчого директора Антирейдерського Союзу підприємців України Андрія Семидідька телеканалу «Сіті»; 19 серпня, 21:30)Нагадаємо, забудовники (компанія «Елегант-буд») хочуть звести на місці парковки чотири висотки. Місцеві мешканці категорично проти: машини, крім як на цій стоянці, їм ставити більше ніде. Захищати стоянку довелося не лише від представників компанії-забудовника, але й від бійців «Беркуту», які перевищили свої повноваження і вступили у сутичку з власниками автомобілів.  

Студія:


Ведуча: - Самі водії називають ситуацію на Вербицького рейдерською атакою. Що таке рейдерська атака та як протистояти цьому явищу ми з’ясуємо з нашим гостем, виконавчим директором Антирейдерського Союзу підприємців України Андрієм Семидідьком. Добрий вечір, пане Андрію! Отже, перше питання. Ви бачили наш сюжет і що Ви можете порадити автовласникам? Чи є шанс, що стоянка знову належатиме їм?

Андрій Семидідько:
- За нашими даними, там уже є рішення суду щодо «очищення» території від автомобілів… Але цьому ще можна протистояти. Громадянам України потрібно навчитися розуміти, що вони теж мають права. По-перше, необхідно аби «маленькі» українці почали об’єднуватися, здіймати, як то кажуть, галас. І це дійсно важливо. Наш досвід, досвід Антирейдерського Союзу, показує: зло не боїться ані темряви, ані тиші… Робіть висновки. 
Конкретно мешканцям будинків по вулиці Вербицького я б порадив наступне: виділення земельної ділянки забудовникам потрібно оскаржувати в судовому порядку. Крім того, треба звернутися до суду стосовно бездіяльності правоохоронних органів, щодо перевищення повноважень працівниками міліції та оскаржувати дії судових виконавців, які приїхали «звільняти» територію від машин і, власне, спровокували протистояння. Власникам автомобілів хочу нагадати, що паркування та евакуація машини – це послуги.
І якщо господар транспортного засобу не замовляв цю послугу (це щодо «прибирання» парковки від машин за допомогою евакуаторів), він має повне право звертатися до суду та вимагати компенсації. Врешті-решт потрібно вчити чиновників рахуватися з собою! Інакше вони так і переселятимуть нас із місця на місце, і ми втрачатимемо свої позиції.
Ведуча:
- Які конкретно документи мають зібрати ці автовласники? Куди звертатися з цими документами?

А. Семидідько: - Звертатися треба в районний суд. Що стосується перевищення своїх повноважень працівниками міліції, то необхідно змалювати ситуацію – як усе відбувалося. Написати заяву в РВВС, зареєструвати її, отримати талон про реєстрацію вашої заяви в райвідділку. Потім – подати документи в прокуратуру, також написати заяву в прокуратуру стосовно перевищення працівниками міліції своїх повноважень на вулиці Вербицького. Звернутися до суду. А краще, якщо кожен власник автомобіля…. на жаль, там немає власників місць, там просто стоянка… Хоча, кожен автовласник може подати скаргу до суду на столичну владу, вимагати відмінити рішення Київради щодо виділення земельної ділянки цій будівельній компанії.Ведуча: - Як ми бачимо, українці взагалі беззахисні. Як може проста людина протистояти редйерству?

А. Семидідько: - До нас надходить інформація практично з усієї України, оскільки Антирейдерський Союз – це всеукраїнська громадська організація. Відбуваються жахливі речі геть усюди: зараз іде боротьба за врожай. У фермерів відбирають землю, відбирають зерно та колишнє колгоспне майно. Можливо, спека діє…, але зараз дійсноно зросла кількість захоплень підприємств. До Антирейдерського Союзу постійно надходять відомості про захоплення земельних ділянок, про захоплення квартир, примусове виселення з квартир. Власнику необхідно нарешті зрозуміти, що він дійсно власник,  зрозуміти – якими активами він володіє.
За 70 років радянської влади в нас викорінили розуміння власності, в нас знищили повагу до приватної власності. У той час, коли у нас відміняли кріпосне право, людина зі зброєю де-небудь в Америці захищала свої 10 акрів землі від індійців, або від таких самих людей зі зброєю ще у 1861 році.Ведуча: -  Ми маємо ще одну історію, яка стосується рейдерства. Лише за цей рік злочинці позбавили даху над головою шістьох власників квартир в Шевченківському районі. За свою землю зараз бореться родина Олександра Серьогіна.

2007-го року поблизу його ділянки по вулиці Обухівська, 62 приватна компанія почала зводити двоповерховий маєток. Землі, яку відвели для будівництва, виявилося замало. Тож забудовник вирішив забрати... чужу ділянку - захопив 60 квадратних метрів власності пана Серьогіна. І це при тому, що, за словами Олександра Юрійовича, забудовник не має жодних документів на зведення об"єкту.
Студія:

Ведуча: - Отже, пане Андрію, на сьогодні в Україні діють сотні фірм, які займаються рейдерством. За солідну винагороду вони позбавляють майна одного власника і присвоюють власність собі. Чи реально протидіяти організованому рейдерству?

А. Семидідько: - Ви знаєте, два з половиною роки в нас (Антирейдерського Союзу) це якось виходить. На жаль, власники звертаються до нас, коли з ними вже все відбулося: коли вони опинилися на вулиці, за парканом; вони не знають, що робити, куди бігти і чим займатися. Для таких людей ми вже розробили «Методичку українського власника», відкрили «гарячу лінію» Антирейдерського Союзу підприємців. Користуючись нагодою, хочу дати пораду – по-перше, власникам необхідно провести ревізію. Ми це називаємо «тривожним пакетом»: зібрати до купи копії документів - правовстановлюючих - на нерухомість, на пакет акцій, на земельну ділянку – вони всі мають бути заархівовані і лежати в одному місці. Про це місце мають знати кілька людей, які можуть допомогти вам в разі чого. Обов’язково потрібно постійно поновлювати довідку з БТІ, технічну документацію, замовляти документи (правовстановлюючі) регулярно.

Ведуча:: – Як часто?

А. Семидідько: - Раз на два місяці, раз на місяць. Люди, які підбирають собі об’єкт для нападу, вони бачать, що власник регулярно займається оновленням документації. А отже, внести зміни зненацька - через рішення або постанову суду в обліковий запис документа - буде складно. Також досвід Заходу, який пройшов цей тернистий шлях перерозподілу власності ще 100 років тому, показує: власники витрачають близько 10 відсотків свого прибутку на захист свого ж майна. Це і страховка, і пожежна сигналізація, і охоронна  сигналізація. Дійсно, коли ви по кількох напрямках захищаєте свою власність, рейдеру набагато складніше нанести удар і отримати контроль. Поки вартість нападу на об’єкт перевищуватиме вартість самого об‘єкта (тобто якщо необхідно витратити сто одиниць грошей на взлом цього підприємства або отримання контролю над помешканням), поки не зрівняється бюджет нападу з реальною вартістю цього майна, процвітатиме рейдерство. Тільки-но власники припинять сподіватися на «авось» і почнуть дійсно займатися захистом своєї власності, тоді фактів рейдерства поменшає.

Ведуча: - Давайте поговоримо, власне, про фірми-рейдери. Яку винагороду вони отримують за свої дії?

А. Семидідько: - Уявіть собі бюджет атаки на підприємство. Це близько 10 відсотків від реальної вартості або підприємства, або квартири, або земельної ділянки. Тобто, якщо об’єкт коштує три мільйони доларів, то триста тисяч для отримання контролю через судові рішення, через фізичне захоплення підприємства, через підкуп судді, чиновника, мотивування правоохоронних органів (щоб вони супроводжували судового виконавця під час «виносу» власника цього підприємства), то рейдери отримують від 50 до 60 відсотків прибутку від реалізації майна. Бюджет захоплення – десь 10 відсотків від реальної вартості і в подальшому, після перепродажу підприємства, вони отримують половину вартості об’єкта.

Ведуча: - У Криму за незаконну забудову примушують зносити об’єкт. У Києві можуть відбутися тільки незначним штрафом. Чому так відбувається?

А. Семидідько: - Ми дивилися з Вами сюжет щодо ситуації на вулиці Обухівській, 62. Антирейдерський Союз акумулював необхідну суму грошей і готовий виступити співінвестором демонтажу маєтку, який зводять поряд із приватним будинком. Ми хочемо звернутися до КМДА з пропозицією – знести незаконне будівництво і хоча б на одному прикладі показати всьому Києву, що з протизаконням боротися можна. Там реально будівництва немає. На папері зведення маєтку зупинене ще на рівні фундаменту. А ми зараз бачимо три поверхи... На жаль, немає політичної волі і немає бажання займатися реальним захистом громадян та їхніх інтересів. Поки влада займатиметься розподілом матеріальних ресурсів, держава не захищатиме інтереси своїх громадян, а обслуговуватиме інтереси рейдерів. На прикладі по Вербицького ми бачимо, що тут використовувалися можливості чиновників, правоохоронних органів; евакуатори – це, я розумію, Київпарксервіс. Тобто державну систему використали проти громадян. Є багато законодавчих актів – закон про корупцію, закон про інформацію, закон про звернення громадян. Там чітко прописано – якщо протягом 10 днів громадянин не отримав відповіді на своє звернення, він має право звернутися до суду щодо корупційних дій з боку чиновника. Звернутися також у прокуратуру, в ГУБОЗ… І запустити механізм, аби система працювала проти конкретного посадовця

Ведуча: - Я сподіваюся, що українці таки навчаться захищати свої права, а держава таки зверне увагу на своїх громадян. Дякую Вам за участь у нашій програмі.

Телеканал «Сіті» звернувся до виконавчого директора Антирейдерського Союзу підприємців України Андрія Семидідька з проханням прокоментувати у прямому ефірі ситуацію, що склалася на вулиці Вербицького.
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: