antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Майдан проти рейдерів: ошукані селяни погрожують перекрити дорогу на аеропорт «Бориспіль»

06/08/07
Річ у тім, що ще десять років тому прості селяни реорганізували місцевий радгосп у КСП. Його засновниками стало близько тисячі трудівників села, які все життя пропрацювали в радгоспі, тобто знали ціну важкій праці на землі. Проте розквітнути новому підприємству не судилося. Без згоди членів КСП із його балансу списали техніку, виникли якісь борги. Щоб розслідувати ці махінації, селяни подали низку судових позовів, але...

...Механізм процедури банкрутства було запущено. На той час значна частина паїв селян уже була приватизована і мешканці сіл отримали державні акти про право власності на землю. Але на землю, яка полита людським потом, в окремих ділків були зовсім інші плани: навіщо сіяти пшеницю на численних гектарах неподалік столиці, коли можна набудувати тут котеджних містечок для «крутеликів». Саме тоді, на землю селян накинула оком така собі фірма «Укрфінком», i вже невдовзі саме її визнають власником усіх земель підприємства, разом з уже приватизованими паями. Завдяки надуманому позову спритних ділків до КСП, тисячі гектарів землі, вартість яких нині сягає мільярда доларів (!), їм фактично подарував Автозаводський райсуд міста Кременчук. Перли постанови: «Зобов`язати Бориспільську райдержадміністрацію прийняти розпорядження про передачу безоплатно (!) у власність АТВП «Укрінфонком» наступних ділянок»... I далі перелік омріяних гектарів.

«Уся схема поступового захоплення земельних ділянок, які за законом мають належати людям, відбувалася за рішеннями суддів. Після початку процедури банкрутства люди, які були власниками паїв, штучно були усунені від рішення подальшої долі цієї землі. Люди не знали, що відбувається з їхніми земельними ділянками, за їхніми спинами було підписано договір купівлі-продажу земельних ділянок за сумнівно низькими цінами», - пояснив журналістам нюанси оборудки адвокат, член ради Київського юридичного товариства Олександр Плахотнюк, який узявся захищати інтереси селян.

Земельні махінації у Бориспільському районі зацікавили й відомого правозахисника Юрія Кармазіна. Депутат Верховної Ради ІІ-ІV скликань готовий підтримати селян у цьому земельному конфлікті, коли вони через суд позиватимуться до тих суддів та судів, які одним махом та ще й «іменем України» позбавили людей конституційного права на землю. На думку пана Кармазіна, варто поставити питання про розформовування Автозаводського суду Кременчука, Господарського суду Києва і Господарського суду Київської області, які винесли неправомірні рішення в даному питанні. Адже майнові права КСП «Бориспільське» не розповсюджувалися на землю селян, вона, за законом, належала людям, які одержали свідоцтва про земельні паї.

Окрім незрозумілих рішень судів, дивує відсутність реакції органів прокуратури. Люди кажуть, що районна прокуратура, до якої вони неодноразово зверталися, навіть не намагалася захистити їхні права. Тож, за словами пана Плахотнюка, втрутитися у конфлікт i з"ясувати обставини оборудки має Генпрокуратура, у якої для цього є всі важелі та можливості. Саме тоді вищезгадані рішення судів можуть бути переглянуті і скасовані за нововиявленими обставинами. Але поки що «правопохоронці» вперто закривають очі на зухвале порушення конституційних прав громадян.

У тому, що повернути ситуацію в правове поле можна лише тоді, коли суд вищої інстанції скасує рішення Автозаводського суду міста Кременчука, переконаний депутат Бориспільської міськради Юрій Федун. «Саме від недолугого рішення Автозаводського суду відштовхувалися всі інші суди, виносячи власні рішення, - зазначив «УМ» пан Федун. - Якщо перше рішення суду буде скасоване, інші рішення стануть недійсними. I тоді цьому рейдерству буде покладено край. Затягувати тут не можна, інакше люди вила дістануть!»

Те, що люди мають право відстоювати свої наділи, переконані i в Київському обласному управлінні земельних ресурсів. Начальник управління землеустрою Марія Маноха запевнила «УМ», що вирішити проблему має суд вищої інстанції. За її словами, «Держкомзем став заручником ситуації», адже саме він видав людям державні акти права власності на землю, а потім мав підкоритися рішенню суду й надати державний акт на право власності юридичній особі. А оскаржити рішення суду посадовці Держземагентства не можуть, бо не є суб"єктами цієї справи».

«Право власності людини на землю гарантує держава i Конституція, тому це питання державного рівня, - каже пані Маноха. - Наразі все можна повернути назад, людям. Адже власники земельних часток паїв мають право на оскарження тих чи інших рішень».

На прохання правозахисників, голова Державного агентства земельних ресурсів Ігор Яцук дав розпорядження райуправлінню земресурсів надати людям максимум інформації та документів. З ними вже працюють адвокати, котрі зголосилися допомогти селянам. А щоб справа не затихла в кабінетах Феміди, люди створили живий пам"ятник порушенню права приватної власності. Переконатися, що стаття 41 Конституції України діє зовсiм не завжди, може кожен, хто їде до аеропорту «Бориспіль». Можливо, звернуть увагу на селян у наметовому містечку і Генпрокурор із головою Верховного Суду. Звичайно, якщо не надто поспішатимуть на літак у черговій державницькій справі...

Іван Леонов

Источник: Україна Молода
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: