На агрофірмі "Селекціонер" на Львівщині незаконне розпаювання?
29/07/09 |
|
"У 2008 році розпочався процес скуповування майнових сертифікатів у селі Перетоки (Сокальський район, Львівська область. - ред.), де працює наше підприємство. Разом з цим і почалась перша хвиля рейдерства на "Селекціонері". Проходили суди, приймались рішення про розпаювання майна ПАФу, нас про їх проведення не повідомляли, рішення судів приймались за закритими дверима. Ми звернулись до Апеляційного суду у Львові, однак його рішення не було на нашу користь. Лише Верховний суд України призупинив дію постанову Сокальського райсуду про розпаювання", - розповів Ігор Смолов.
Після цього, стверджує він, Сокальський районний суд наклав арешт на майно агрофірми. "До нас приїхали особи, які назвались працівниками виконавчої служби, хоча на вимогу не представили жодних документів, посвідчень чи рішень суду. Людей посеред робочого дня вигнали з приміщень, де проходив виробничий процес, навіть не дали перевдягнутися та забрати особисті речі, приміщення опечатали, авто, яке привезло корми для корів, загнали в гараж і теж опечатали. Натомість нам сказали, що годівля тварин - не їх клопіт. Мої намагання зустрітися та порозмовляти з головою районної виконавчої служби виявились марними, нам лише сказали, що для продовження нашої роботи потрібне відповідне рішення суду", - наголосив І.Смолов.
Відтак представники агрофірми скерували відповідні звернення до суду, Генеральної прокуратури, прокуратури Львівської області, Львівської ОДА, Сокальської РДА, але наразі ситуація на підприємстві фактично залишається незмінною.
Зокрема, "рейдером" І.Смолов назвав "пана Вишневського" та місцеве фермерське господарство "Шанс", однак він не виключає, що за цими людьми стоїть хтось з високопосадовців.
"Хтось пише відповідні ноти. Все відбувається чітко і конкретно, це відчутно у всьому, на кожну нашу дію йде чітка протидія… Ми готові віддати опонентам частину майна, яку на фіктивних зборах пайовиків вони вирішили розпаювати. Але треба це робити цивілізовано. До речі, у нас навіть приміщення сільради підлягає розпаюванню. Якщо їх розділять, то очевидно, сільська рада опиниться на вулиці. Така ж ситуація і з пожежною машиною і пожежним депо, які, згідно з рішенням установчих зборів, не підлягають розпаюванню … У нас - 124 працівники з двох прилеглих сіл, у яких загалом кількість населення сягає 1 200 осіб, тобто кожен двір може втратити годувальника", - сказав Смолов.
Як поінформував заступник начальника управління аграрного розвитку Сокальської РДА Ігор Махашілов, з липня підприємство опечатане, однак польові роботи таки частково тривають - люди працюють на власній техніці.
"ПАФ "Селекціонер" засновано на пайовому майні на суму 6,4 млн грн. 64,5% майна становлять будівлі, 16% - техніка. 16% - обігові кошти, 3% - худоба, 1% - інше майно. На підприємстві налічується 678 голів ВРХ, 263 голови свиней", - сказав І.Махашілов.
Довiдка
Станом на сьогодні приватна агрофірма "Селекціонер" обробляє близько 900 га землі, вирощуємо зернові культури, цукровий буряк та займається тваринництвом. У 2008 році підприємство не було збитковим. Середня зарплата становила 800-900 грн.
Джерело: ZAXID.NET
Антирейдерский союз предпринимателей Украины
Остановить рейдерство, обеспечить безопасность бизнеса
Национальный комитет защиты предпринимательства
Группа компаний Корпоративная безопасность
Защита собственности, поддержка предпринимательства