antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Під «шумок» фінансової кризи…

05/11/08
Поки весь світ переймається тим, як подолати фінансову кризу та вийти з неї із найменшими втратами, в Україні певні компанії під «шумок» кризи впроваджують свої рейдерські плани. Під атаку підпало ВАТ «Луцьке РТП».

Це сільськогосподарське підприємство орендує землю (2100 га) у працівників колишнього КСП «8 Березня» і з 1999 року є його правонаступником. Генеральний директор ВАТ «Луцьке РТП» Клекоць Л.І. вирішив оминути розпорядження Спостережної ради акціонерного товариства та діяти на свій розсуд і для власного збагачення. Він не виконав ряд важливих розпоряджень Ради, в тому числі, відмовився підписувати договори оренди землі по сільській раді с. Чаруків, у той же час підписавши аналогічний договір по сільській раді с. Лаврів.

Через таку «плідну» роботу Клекоця Л.І. звільнено з посади керівника ВАТ «Луцьке РТП».

2004-го року ВАТ «Луцьке РТП» переукладає  договори на землю терміном на 15 років, угоду реєструє у сільській раді. Але звільнений екс-гендиректор не хоче випускати з рук перспективне підприємство.

У 2005-му Клекоць Л.І. при підтримці своїх соратників заступника голови ОДА Заремби В.М., який відповідає за сільське господарство на Волині, заступника голови ОДА Дмитрука В.П. здійснює спробу переглянути приватизацію підприємства.

Потім відбувається містична подія із кримінальним відтінком. На початку 2006 року на автомобілі законно призначеного генерального директора ВАТ «Луцьке РТП» Приступи С.В. свідки виявляють відкручену шарову опору. Це могло спричинити аварійну ситуацію, наслідки якої передбачити важко…Чи варто це пов’язувати з діями рейдерів? – питання залишимо без відповіді.

Між тим, підприємство продовжує працювати та нарощувати оберти. ВАТ «Луцьке РТП» здає в експлуатацію молочний комплекс з доїльним залом італійського виробництва. Власні інвестиції склали більше 1,5млн. грн.

Рейдери почали діяти через органи влади, аби домогтися свого. Коли у  лютому 2008 року ВАТ «Луцьке РТП» звертається в ДЗК Луцького району, щоб зареєструвати договори, бухгалтеру відмовляють. Пояснення – «у зв"язку з неповним пакетом документів». 

Наприкінці того ж місяця Приступа С.В. разом із дружиною, яка працює фінансовим директором на підприємстві, потрапляють у ДТП. На лікарняному подружжя перебуває кілька місяців.

Загарбники намагаються скористатися цим. У квітні 2008-го дві людини, за дорученням більше сотні людей, подають заяви (заяви мали один і той самий текст, і всі були набрані на комп’ютері, що підтверджує рейдерський почерк) в суд про розірвання договорів оренди з ВАТ «Луцьке РТП». У той же час «ініціативна група» цих людей, у кількості п"ять чоловік, організовує захват 316 га землі (які переорані ВАТ «Луцьке РТП» з осені і на землі внесено гній під весняно-польові роботи). Ця земельна ділянка планувалася під кормову базу для наявного поголів’я.

До справи підключається ще одна дійова особа. Допомогу в організації посіву на захоплених землях і написанні звернень до суду «ініціативній групі» надає керівник сусіднього господарства - ТзОВ «Городище» - Никонюк А.О., голова спілки сільськогосподарських підприємств Волинської області. Звернення законних орендарів землі в органи міліції і прокуратуру ніяких результатів не приносять. Користуючись одиноцтвом у цій справі ВАТ «Луцьке РТП» Никонюк А.О. за допомогою тієї ж «ініціативної групи» організовує укладання договорів оренди на землю колишнього КСП «8 Березня» (яку, нагадаємо, на законних підставах орендує ВАТ «Луцьке РТП» з 1999 року) і реєструє їх в ДЗК Луцького району. При цьому договори на ту ж саму землю з ВАТ «Луцьке РТП» до сьогодні недійсними судом ще не визнані.

У червні 2008 розпочався розгляд справи про визнання недійсними договорів оренди землі з ВАТ «Луцьке РТП» (суддя Крупінська С.С.). При цьому строк позивної давності давно минув, а умови договорів відповідають законодавству і виконуються сторонами. На початку вересня суддя Крупінська С.С. винесла рішення про визнання недійсними договорів оренди землі, укладені 06.09.2004р.

Цим рішенням ще раз підтверджено, що рейдери діяли за звичною схемою: підкуп суддів; за гроші також забезпечили бездіяльність окремих членів органів влади та організації Луцького району, працівників міліції, прокуратури.

Керівництво ВАТ «Луцьке РТП» звернулося до Антирейдерського Союзу підприємців України. На початку вересня ВАТ «Луцьке РТП» вступило до лав АСПУ, на допомогу якого розраховує.

У вересні-жовтні 2008 року ТзОВ «Городище» - один із учасників рейдерської атаки - засіяло більше 600 га землі, яку орендує ВАТ «Луцьке РТП». Але вже зараз господарі з ВАТ «Луцьке РТП» бачать, що значна частина землі не обробляється, виробництво скорочується, а як наслідок - скорочується чисельність працюючих.

Фактично своїми діями рейдери знищують українське господарство. Вони силоміць захопили землю і обробляють її. У цей час законний орендар – ВАТ «Луцьке РТП» - не зміг заготовити силос – корм для худоби. Поголів’я нема чим годувати, і тому підприємству довелося піти на крайні міри – продавати худобу. У господарстві було більше 1 600 голів великої рогатої худоби. Сьогодні залишилося трошки більше 560. 
У той час, коли Президент наголошує на збереженні та підтримці сільського господарства у часи кризи, його ж підлеглі – чиновники місцевого масштабу – допомагають рейдерам знищувати господарства. Участь у процесі знищення беруть також правоохоронці, прокуратура та суди. 

Як приклад, сьогодні в апеляційному суді Волинської області розпочався розгляд скарги ВАТ «Луцьке РТП» про визнання недійсними договорів оренди землі.

Керівництво ВАТ «Луцьке РТП» надало 81 документ, з яких можна зрозуміти, що відбулася рейдерська атака на підприємство. На жаль, судді вирішили не приєднувати надані документи до матеріалів справи.   

Але не можна говорити про те, що Луцьке РТП здалося у цій боротьбі. Відповідь на дії рейдерів буде, і невдовзі загарбники відчують її. 
Документи, що роз’яснюють ситуацію, уже направлені на ім’я першого Президента незалежної України Леоніда Кравчука та голови Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню і захопленню підприємств Олександру Турчинову.
Леонід Макарович висловив свою підтримку ВАТ «Луцьке РТП».


Валентин Ніколаєв,

Antiraider.org
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: