antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Полтавщина: Селяни здатні себе захистити

02/10/08
Коли ми говоримо про підтримку села, про захист аграрного сектору, то чомусь лише в останню чергу згадуємо власне про самих селян. Не про фермерів чи керівників сільськогосподарських підприємств, а про звичайних селян, які, незважаючи на купу прийнятих законів, постанов та указів залишаються наодинці зі своїми проблемами.

Ось показовий і характерний приклад - ситуація, що склалася у селах Плішивецької сільської ради Гадяцького району. Селяни, власники земельних паїв є орендодавцями СТОВ «Мрія» (директор – Барабаш В.М.).  Нарікань на це підприємство, а надто на його керівників, плішивчани мають безліч. Тут і недолуге господарювання, і нездатність «дотягти» господарство хоча б до середніх показників по району, і, зрештою, банальне хамство у відношенні до селян.

Але остання крапля  терпіння для мешканців с. Плішивець та навколишніх сіл  впала, коли СТОВ «Мрія» почало розрахунок по оренді за використання земельних паїв. Незважаючи на Указ Президента про підвищення мінімальної плати до 3%, керівництво товариства продовжувало виплачувати по 1,5…  Три ж відсотки обіцяли лише тим, хто, незважаючи на діючі до кінця 2009 року договори підпише нові,  терміном дії на 10 років.

Селяни вирішили, що треба щось з таким орендарем вирішувати. Однак розуміли, що власними силами добитися справедливості буде важко. Тому ініціативна група плішивчан звернулася по допомогу до  громадської організації «Нова хвиля», як представника «Антирейдерського союзу підприємців України», яка відома на Полтавщині своєю боротьбою за інтереси селян.  Вже 23 серпня на зустріч з селянами прибув голова організації Іван Куян. Дуже скоро з‘ясувалося, що СТОВ «Мрія» входить до холдингової компанії «Агро-Альфа», яка має свої підприємства в кількох регіонах України. Перша спроба селян за посередництва «Нової хвилі» домовитися з керівництвом «Агро-Альфа» дійти згоди у конфлікті закінчилася нічим – представник агропромислової групи чітко заперечив можливість внесення змін в існуючі договори оренди на виконання Указу Президента. Навіть заявив, що, мовляв, глава держави підписав документ не обов’язкового, а… рекомендаційного характеру.

Реакція селян на таку позицію була категоричною – зібрати загальні збори власників паїв та взагалі відмовитися від будь-яких стосунків як зі СТОВ «Мрія» так і з ХК «Агро-Альфою». Керівники «Мрії» почали погрожувати селянам за участь у зборах звільненням з роботи, розклеїли по селу наклепницькі листівки про лідерів «Нової хвилі», одним словом, проводили «роз’яснювальну роботу»…
Однак ця «робота» викликала обурення не лише серед селян та активістів «Нової хвилі».  Шокованими, дізнавшись про справжню ситуацію в  селі,  були і керівники ХК «Агро-Альфа». Адже з’ясувалося, що вже наступного дня після Указу Президента, генеральним директором підприємства Кобзуненко О.О. було підписано наказ про виплату не 1,5, а 3 відсотків пайових. Чому про це нічого селянам не говорив той же директор СТОВ «Мрія» Барабаш? Може, він звітувався «нагору» про виплату 3%, видавав по 1,5, а інші… Проте, це питання належить не  до  нашої компетенції.

Головне інше – а саме те, що конфлікт, принаймні на сьогодні, вдалося розв’язати. 27 вересня у  с. Плішивець відбулися збори власників земельних паїв.  Взяли в якості гостей в них участь лідери ГО «Нова хвиля», представник Антирейдерського союзу підприємців України, журналісти місцевих, обласних  та київських ЗМІ. Був присутній на зборах і генеральний директор ХК «Агро-Альфа». Останній детально розповів селянам про роботу підприємства, про те, які задачі воно ставить, які перспективи його розвитку. А також твердо пообіцяв, що ніхто не чинитиме спротиву селянам внести зміни у договори оренди, щоб вони отримали свої законні 3% пайових. Більше того, запропонував селянам укласти договір про підтримку соціальної сфери, запевнив, що вже найближчим часом у СТОВ «Мрія» буде наведено порядок.

Однак селяни важко зараз вірять на слово. А тому створили громадський комітет, якому доручили контролювати виконання зобов’язань «Агро-Альфа» та представляти інтереси селянства у стосунках із підприємством. Окрім того, селяни звернулися з проханням до ГО «Нова хвиля» виконувати роль громадського контролера, аби не допустити повторення конфлікту чи виникнення  нових. Збори у с. Плішівець 27 вересня показали, що селяни здатні захистити свої законні права та інтереси. Незважаючи на тиск з боку місцевих «князьків», незважаючи на залякування і образи. А ще – завдяки підтримки людям, яким небайдужа доля українського села…


Володимир Карпенко, ГО «Нова хвиля»
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: