Рейдерське захоплення на ПБК: ціна питання - мільйони!
06/07/09 |
|
У цій історії є ласий об"єкт - Аквапарк у Коктебелі, ділянка в 4 гектари, розташований в 30 метрах від моря. Вартість землі в таких місцях на ПБК складає по експертних оцінках тисячі доларів США, пише Україна кримінальна.
Підприємство має солідні звороти, але є і слабке місце - солідний кредит в банку. У даних обставинах можлива схема «захвату» могла б виглядати таким чином. Старе керівництво Аквапарку йде на порушення кредитного договору. Банк, реалізовуючи своє право, забирає об"єкт (оскільки він знаходиться в заставі) за борги, а потім на нього знаходиться «правильний» покупець за «гуманнішу» ціну, як повідомляє SV Development.
Дирекція не виключає й того, що когось міг «надихнути» не скільки сам Аквапарк, скільки земельна ділянка на якому він розташований - 4,4 га. у 30 метрах від моря.
По оцінках експертів, ринкова вартість сотки землі тут складає близько 10 тисяч доларів США, а значить можна передбачити, що ціна землі Аквапарку - більше 4 мільйонів доларів США.
1 червня Аквапарк уклав договір із спеціальним підрозділом МВС «Тигр». 15 червня Феодосійське ОГСО виставило тут пост. Проте не пройшло й півгодини, як пости були зняти.
У відповідь на питання в.о. директора Аквапарку Віталія Ізотова про причину зняття постів було повідомлено, що це вказівка з Сімферополя, і в Коктебель вже їдуть правоохоронці, щоб з"ясувати підстави знаходження на території Аквапарку в.о. директора.
Правоохоронці прибули на територію Аквапарку близько 17 годин. На їх вимогу в.о. директора пред"явив необхідні юридичні документи. Правоохоронці погодилися, що він правомірно знаходиться на території Аквапарку, і що пост охорони теж був виставлений правомірно.
Але при цьому відзначили, що отримали вказівку з Сімферополя про зняття постів, і доки не буде зворотної вказівки, пости на місце не повернуться. Було запропоновано написати листа до правоохоронних органів і повідомлено що питання про повернення постів для охорони громадського порядку в Аквапарку вирішуватиметься наступного дня.
Здавалося, ситуація вирішена... Але близько 21 години на територію Аквапарку проникла група у складі 20 чоловік. За словами співробітників це була, як прийнято зараз говорити, рейдерськая атака. Метою «гостей» було заволодіння майном Аквапарку. Лише опівночі завдяки зусиллям працівників Аквапарку непроханих гостей удалося видворити з території.
Аквапарк приносить в казну десятки тисяч гривень податків, забезпечує 150 робочих місць, допомагає Коктебелю в реалізації соціально значимих проектів.
Схоже, що візит нічних гостей в Аквапарк - прояв «чорного рейдерства». Якщо це так, то історія напевно матиме гучне скандальне продовження.
Джерело: Антикримінальний вибір