В Україні збільшується кількість випадків так званого «чорного» рейдерства, з залученням кримінальних структур та корумпованих політиків. Таку думку висловив виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько, коментуючи спробу силового захоплення ВАТ «Черкассигаз» минулої суботи." />
     antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Рейдерські структури все частіше залучають до своїх дій злочинні угрупування і політиків

03/04/07
В Україні збільшується кількість випадків так званого «чорного» рейдерства, з залученням кримінальних структур та корумпованих політиків. Таку думку висловив виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько, коментуючи спробу силового захоплення ВАТ «Черкассигаз» минулої суботи.
«Раніше рейдери хоча б намагались діяти «за ширмою» законодавства, використовуючи замовні судові рішення, державних виконавців та правоохоронні структури. В Черкасах ми спостерігали принципово іншу картину – нападники вирішили, що для контролю над підприємством їм досить кількох десятків «штурмовиків» с бейсбольними битами, пістолетами і сльозогінним газом. Це вже не рейдерство чи корпоративний конфлікт, це звичайний кримінал. Більш того кримінал, який направлений проти найбільшої державної корпорації, що забезпечує десяту частину надходжень до бюджету та опікується енергобезпекою країни», - вважає А. Семидідько.
Експерт також виявив занепокоєння, що за діями черкаських штурмовиків могли стояти впливові політики. «Всі чудово знають, що опонентом державного НАК «Нафтогаз України» у контролі за підприємством є відомий народний депутат України. За повідомленням «Нафтогазу» та показами свідків діями «штурмовиків» «Черкассигазу» також керував депутат Верховної Ради. Таке злиття криміналу і політики стане додатковим сигналом для поширення рейдерства по країні» - зазначив виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців.  
На думку Андрія Семидідько останні події в Черкасах зайвий раз засвідчили, що державні органи не наділяють вирінешшю проблеми рейдерства достатньої уваги. «Це стосується і правоохоронних органів, і законодавців. Як результат – кримінальні структури відчувають повну безкарність за свої дії».        
 
Довідково:
 
НАК «Нафтогаз України» володіє 51 % акцій ВАТ «Черкассигаз», 8 % акцій контролюються підприємством «Укртрансгаз-Сервіс», яке ЗМІ пов’язують з народним депутатом Богданом Губським.
В п’ятницю, 30 березня, НАК «Нафтогаз України» відновив контроль над ВАТ «Черкасигаз», згідно з судовим рішенням поновивши на посаді голови правління товариства його легітимного керівника Дмитра Чіріча.
Таким чином, НАК «Нафтогаз України» припинив панування на підприємстві представників міноритарних акціонерів та осіб, що протягом 2005-2007 рр. використовуючи елементи рейдерства, втримували контроль над органами управління ВАТ «Черкасигаз».
В суботу, 31 березня о 4.38 підприємство зазнало штурму 50  озброєних бойовиків, що потрощили перший поверх і завдали тяжких тілесних ушкоджень декільком охоронцям. За повідомленням ЗМІ нападом керували один з колишніх в.о. правління ВАТ «Черкассигаз» О. Кожедьоров, та народний депутат П. Кузьменко.
 
 
Історія корпоративного конфлікту:
 
Перша рейдерська атака на підприємство відбулася протягом травня-серпня 2006 року за участі ТОВ «Укртрансгаз-Сервіс» (володіє пакетом акцій ВАТ у розмірі 37%), у змові із тодішнім начальником юридичного департаменту НАК «Нафтогаз України» Яхимцем М.М. шляхом фальсифікації документів. Зокрема, в травні 2005 року Яхимець М.М. разом із представниками ТОВ «Укртрансгаз-Сервіс» сфальсифікував документ, який видав за протокол Загальних Зборів акціонерів ВАТ «Черкасигаз» (№1105 от 11.05.05 г.).
На підставі цього «протоколу» та за допомогою прийнятих на його основі рішень судів було здійснене захоплення підприємства – відсторонений легітимний голова правління ВАТ «Черкасигаз» Чіріч Д.В., замість якого протоколом призначено Яхимця М.М..
Реєстратора цінних паперів товариства «Юніс Реєстр Консалтинг» було замінено на АІФК «Укрпривінвест», у легітимного реєстратора викрадено реєстр акціонерів ВАТ.
Згодом приватними акціонерами ВАТ «Черкасигаз» у змові із нелегітимним головою ВАТ та за участі незаконного реєстратора було скликані Загальні Збори акціонерів ВАТ «Черкасигаз». Рішенням цих зборів у Наглядовій Раді ВАТ представництво НАК «Нафтогаз України» зменшено із 67% до 20% на користь представників приватних акціонерів.
Отримавши контроль над підприємством, злочинне угруповання на чолі із Яхимцем М.М. вдалися до масштабного розкрадання майна ВАТ «Черкасигаз», доведення підприємства до фіктивного банкрутства. Нелегітимне керівництво вдалося до виведення із ВАТ «Черкасигаз» приблизно 70 млн. грн. Зокрема, було розкрадено 14 млн. грн. коштів НАК «Нафтогаз України», які були передані підприємству за акції додаткової емісії, незаконно реструктуризовано заборгованість ТОВ «Укртрансгаз-Сервіс» перед ВАТ та Фондом Державного майна України на суму близько 5 млн. грн.
На підприємстві була створена штучна заборгованість із заробітної плати та за отриманий постачальником газ. Згідно даних ДК «Газ України» заборгованість ВАТ «Черкасигаз» за спожитий населенням газ населенням склав 31,6 млн. грн., промисловістю – 17,6 млн. грн., при цьому ВАТ «Черкасигаз» - єдина компанія, яке не розрахувалося із ДК «Газ України» за спожитий промисловістю газ.
Діями нелегітимного керівництва підприємство було поставлено на межу фінансового краху, а споживачів області – перед загрозою масових відключень газопостачання. По викладеним фактам проти вказаної групи осіб відкрита низка кримінальних справ. Яхимець М.М. наразі переховується від слідства. До останнього часу керівництво ВАТ «Черкасигаз» на незаконних підставах здійснювалось Кожедьоровим О. і Черніковим С.І.
Источник: ANTIRAIDER.org
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: