antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Таке коштовне слово - «земля»

24/09/08
На сьогоднішній день понад 21 мільйон громадян реалізували своє право на отримання земельних ділянок, площею 3,9 мільйона гектарів, у приватну власність, а саме:  для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, ведення особистого селянського господарства, садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва.

Однак, чи не щодня ЗМІ надає інформацію щодо гучних злочинів, пов’язаних із земельними відносинами. Службовцями Департаменту ДСБЕЗ МВС України спільно з іншими галузевими службами було проаналізовано вже скоєні злочини і вся інформація вилилася у досить цікаву картину.

Найбільш характерними тіньовими схемами скоєння злочинів у сфері земельних відносин були визначені такі, як посадові зловживання під час виділення земельних ділянок та високий рівень хабарництва при цьому, надання земельних ділянок юридичним особам (садівничі товариства, гаражні кооперативи) з включенням до списків підставних осіб, переведення земель сільськогосподарського призначення в інші категорії та надання їх у приватну власність без нарахування та сплати суми втрат сільськогосподарського виробництва.

Також досить розповсюдженими є злочини, коли земля використовується не за цільовим призначенням. Такі «маневри» призводять до забруднення та непридатності землі для подальших сільськогосподарських робіт. Також зафіксовано ряд заволодінь земельними ділянками шляхом підроблення документів, незаконного надання земель в оренду чи шляхом самовільного зайняття земельних ділянок, у тому числі їх незаконне використання для видобування корисних копалин.

Наведемо динаміку викриття таких злочинів, зокрема під час  приватизації землі:
Отже, ми бачимо, що з кожним роком розкриття саме таких злочинів  прогресує. Однак, охочих стати власником земельних ділянок не поменшало, а  відповідно злочинні схеми щороку стають складнішими.

 Найбільше злочинів цієї категорії було зафіксовано в Автономній Республіці  Крим - 134, а також в таких областях, як Дніпропетровська - 233, Донецька - 108, Закарпатська - 117, Запорізька -133 та Київська – 102. Об’єктом  протиправних посягань стало понад 25,7 тисяч гектарів земель, у тому числі 17,1 тисяча гектарів - сільськогосподарського призначення, 1251 гектар - оздоровчого, рекреаційного, природоохоронного та історико-культурного призначення, 6,8 тисяч гектарів  - пов’язаних із самовільним захопленням.
Було викрито понад 1052 затриманих «на гарячому» посадовців, проти яких порушено кримінальні справи. Сума збитків по закінчених розслідуванням кримінальних справах становить понад 524 мільйонів гривень, забезпечено відшкодування 458 мільйонів гривень. 
Окремо можна навести статистику щодо хабарництва під час виділення земельних ділянок, коли посадовці різного рангу, що уповноважені здійснювати розпорядчі функції при операціях із землею,  діють зі своїми «клієнтами» по принципу «ти мені – я тобі». Так, понад 1429 злочинів у сфері земельних відносин, пов’язані зі зловживаннями у службовій діяльності, у тому числі 249 з яких хабарництво, що майже удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Так, на Одещині затримано групу посадовців Бєлгород-Дністровської райдержадміністрації під час отримання ними 10 мільйонів гривень (!) хабара за виділення 8 гектарів землі на морському узбережжі; на Луганщині затримано голову міськради, яка за сприяння у наданні в постійне користування 3-х земельних ділянок загальною площею 0,24 гектара отримала 220,5 тисяч гривень; у Київській області затримано голову сільради Васильківського району, в руках якого опинилося 500 тисяч гривень хабара; у Києво-Святошинському  районі столиці затримано голову та землевпорядника однієї з сільських рад при отриманні  180 тисяч гривень хабара.
Також за хабарництво наразі притягаються до кримінальної відповідальності  голова райдержадміністрації на Черкащині, заступник голови райдержадміністрації на Дніпропетровщині, голова райдержадміністрації на Хмельниччині та інші охочі чиновники, які намагаються збагатитися кримінальним шляхом.

Упродовж останнього часу було активізовано роботу з викриття правопорушень, скоєних під час надання у власність або користування територій лісового, природно-заповідного фонду та рекреаційних зон. Цього року викрито 210 злочинів вказаної категорії у різних областях нашої держави.

Так, на Закарпатті порушено кримінальні справи, стосовно посадових осіб виконавчого комітету міськради та відділу державного управління охорони навколишнього природного середовища, які незаконно надали дозволи юридичним особам на розміщення відходів виробництва на земельних ділянках території лісового фонду площею 27 гектарів та площею 0,47 гектара парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, у результаті чого збитки державі склали понад 13,4 мільйона гривень.
Невже немає шляхів вирішення цієї серйозної проблеми?

На думку фахівців різних структурних підрозділів МВС України інших підрозділів на місцях, які безпосередньо займаються викриттям та протидією злочинності у сфері земельних відносин, посиленню протидії різного роду таких зловживань сприяло б комплексне вирішення питань реалізації державної політики у сфері раціонального використання та охорони земель. Передусім, це прийняття Верховною Радою Законів про ринок землі та про державний земельний кадастр, а також внесення змін до Земельного кодексу, зокрема:
- запровадження громадського обговорення проектів рішень про зміну цільового призначення земель природо-заповідного та іншого природоохоронного призначення, лісогосподарського призначення, водного фонду, історико-культурного призначення;
- розширення переліку особливо цінних земель, зокрема земель південного узбережжя Криму.

Потребують змін також Лісовий та Земельний кодекси України, що стосується вилучення земельних лісових ділянок незалежно від площі виключно за рішенням Уряду, Закону України “Про охорону земель”, “Про плату за землю”, “Про курорти”, “Про основи містобудування” та інші.

Нажаль, до цього часу ще не усунуто й прогалини в законодавстві, які сприяють порушенням земельних відносин і корупції, та на які неодноразово була звернена увага Уряду й РНБО, зокрема:

- невизначеність меж земельних ділянок природоохоронного, рекреаційного, оздоровчого та історико-культурного призначення;
- низькі  темпи інвентаризації та нормативно-грошової оцінки землі;
- невстановлення меж більшості населених пунктів;
- нерозмежування земель державної та комунальної власності та ряд інших.
 

 Джерело: ДЗГтаМД МВС України, за інформацією ДСБЕЗ МВС України


Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: