antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Уряд і парламент об’єднуються проти рейдерів

17/09/08
В Україні боротьба з рейдерством ведеться на низькому рівні. За інформацією Голови Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств Олександра Турчинова, в Україні щорічно незаконно захоплюється власності на 1 млрд. грн. Рейдерство становить значну суспільну небезпеку, - заявив він. – «Держава не буде спокійно дивитися на те, як безкарно діють рейдери». Проте, намагання Міжвідомчої комісії та профільного Комітету ВР протидіяти рейдерству, залишаються без підтримки правоохоронних органів. Неефективною назвав роботу міліції Віктор Швець. «Є всі підстави вимагати від них посилення реагування відповідно до чинного законодавства на протиправні дії організаторів та виконавців рейдерства», - заявив він.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко на такі заяви відреагував досить прогнозовано – міліція працює, суди не працюють: «поки в судах не буде поставлена остання крапка у справах щодо протиправного захоплення підприємств та інших господарських об"єктів, боротися з рейдерами буде важко». Він визнав, що працівники міністерства неактивно виконують норми чинного законодавства щодо протидії рейдерству. Усунути недоліки самостійно міліція не може, тому Юрій Луценко звернувся до парламентаріїв з проханням усунути «ті шпарини у чинному законодавстві, які дозволяють рейдерам незаконно захоплювати майно суб"єктів підприємства».

Майже такий самий зміст мала і відповідь першого заступника Генерального прокурора України Сергія Винокурова. Мовляв, ми все робимо для боротьби з рейдерством, затримуємо винуватців, а суди своїми рішеннями звільняють їх від відповідальності.


На такі заяви відреагував Перший віце-прем"єр-міністр та Голова Міжвідомчої комісії Олександр Турчинов. Він запропонував створити реєстр постраждалих від рейдерських захоплень, а також скласти список суддів, які приймали незаконні протиправні рішення на користь рейдерів з метою позбавити їх можливості далі виносити незаконні судові рішення. За словами Олександра Турчинова, однією з головних проблем є те, що “рейдерство існує під прапором фіктивної законності”. Він наголосив, що 80% захоплень підприємств відбуваються завдяки фіктивним судовим рішенням. «Без взаємодії з судовою гілкою влади всі рішення щодо протидії рейдерству не матимуть сенсу», - резюмував пан Турчинов.  Він також наголосив: з чинного законодавства необхідно вилучити всі норми, які дозволяють подвійно трактувати їх на користь тих, хто порушує закон. 

Учасники парламентсько-урядових слухань наголошували на тому, що потрібно розробити окремий законодавчий акт, який посилив би відповідальність організаторів та виконавців рейдерських атак. Також вважають за необхідне розробити та подати на розгляд парламенту проекти законів про вдосконалення цивільного, господарського та процесуального законодавства, прогалини якого використовуються організаторами та виконавцями рейдерських атак. На їхню думку, доцільно запровадити окрему кримінально-правову норму про відповідальність за рейдерські дії.

За результатами проведення слухань Комітет та Міжвідомча комісія склали перелік рекомендацій, які будуть використані у законотворчій роботі.

Прес-служба АСПУ Попри нестабільну політичну ситуацію та розпад коаліції, у Верховній Раді таки відбулося засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Розширені слухання присвятили одній із найважливіших тем українського сьогодення – боротьбі з рейдерством. Запрошені (нардепи, керівники правоохоронних органів, Генпрокуратури, СБУ, Секретаріату Президента, представники громадських організацій) три години говорили про удосконалення законодавства та шляхи подолання рейдерства.

За словами голови Комітету Віктора Швеця, "рейдерство в Україні має суттєву кримінальну складову, а його суспільна небезпека проявляється у підриві економічної безпеки держави, зниженні її інвестиційної привабливості". Тому, - вважає пан Швець, - необхідно закріпити визначення терміну «рейдерство» у чинному законодавстві. Це дасть можливість відмежувати його від правових методів встановлення контролю над суб"єктами підприємництва, - наголосив голова Комітету.

Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: