antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Відбулися громадські слухання щодо законопроекту "Про місцеві податки і збори"

21/01/09
Народні депутати підкреслили, що "основною метою підготовки законопроекту є оптимізація переліку податків і зборів, розширення об´єктів і бази оподаткування, що призведе до збільшення надходжень до місцевих бюджетів та сформує надійні джерела їх фінансування".

Законопроектом (реєстр. №3532) пропонується скоротити кількість місцевих податків і зборів з існуючих 14 до 4 податків і 2 зборів. При цьому, до переліку місцевих податків передбачається включити податок на нерухоме майно (нерухомість), відмінне від земельної ділянки та плату за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), які наразі відносяться до загальнодержавних податків і зборів. Водночас, правила справляння цих двох майнових податків передбачено встановити окремим законом (законами).

Під час обговорення наголошувалося, що планується змінити підходи в оподаткуванні ринковим збором, а саме: надати йому статус податку, а платниками визначити осіб, які є власниками або користувачами земельної ділянки, що відведена для ринку. Ставки податку запропоновано встановлювати за 1 кв. метр площі земельної ділянки ринку і їх розмір залежатиме від місця розташування ринку, режиму його роботи, виду товарів (робіт, послуг), продаж яких здійснюється на ринку. Запропонований механізм, на думку розробників проекту, "має покращити адміністрування цього податку, оскільки є більш прозорим і зменшує можливість ухилення від його сплати".

На заміну збору за парковку автотранспорту проектом запропоновано запровадити податок за місця для паркування транспортних засобів. Платниками цього податку визначено осіб, яким згідно із рішенням органу місцевого самоврядування відведені місця для організації паркування транспортних засобів.

Передбачається також вдосконалення механізму справляння рекламного збору. Так, зокрема, визначено платників та податкових агентів збору, об´єктом оподаткування визначені послуги з виробництва та/або розповсюдження (розміщення) реклами, що надається рекламодавцю виробником та/або розповсюджувачем реклами на/у транспортних засобах, внутрішньої і зовнішньої реклами, а також під час провадження виставкової діяльності. Передбачена сплата збору до тих місцевих бюджетів, де розміщена реклама.

Учасники засідання наголошували на необхідності визначення основних принципів місцевого оподаткування. Голова Комітету Сергій Терьохін наголосив, що "принципи нарахування та стягнення місцевих податків мають бути прозорими і при зміні підходів адміністрування ринкового збору та збору за припаркування автотранспорту в основу було покладено саме цей принцип". За його словами, що стосується ринкового збору, "то сума цього платежу має визначатися виходячи не з кількості торгівців, оскільки її встановити навіть приблизно неможливо, а з кількості торгових місць - чітко визначеної величини". Такий підхід, на думку парламентарія, "крім всього іншого, має покласти край корупційним схемам, які зустрічаються сьогодні при розрахунках з бюджетом".

Учасники слухань висловили низку зауважень до проекту. Зокрема, йшлося про можливі негативні наслідки в разі запровадження місячного податкового (звітного) періоду для місцевих податків і зборів, що спричинить зайві витрати на ведення обліку з боку платників податків, так і податкових органів на обробку такої звітності.

На думку виступаючих, податкове зобов"язання ринкового податку та податку за місця для паркування транспортних засобів необхідно визначати виходячи не з загальної площі земельної ділянки ринку або парковки, а "з корисної площі ринка або парковки".

Під час обговорення дискусія виникла щодо запропонованої законопроектом норми оподатковування 1 кв. м площі земельної ділянки ринку незалежно від розміру торгового місця. Наголошувалося, що розмір такого місця на продовольчому рикну може суттєво відрізнятись від місця необхідного для здійснення торгівлі на товарному ринку. Застосування єдиних підходів до оподаткування, на думку промовців, "призведе до викривлення розподілу податкового тягаря поміж ринків різних типів". Тому, доцільним було б передбачити оподаткування ринковим податком одного торгового місця замість 1 кв. м.

Учасники засідання дійшли висновку про необхідність створення робочої групи для доопрацювання законопроекту до другого читання.


Джерело: rada.gov.ua
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: