antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Волиняни – тримайте злодія!

09/12/09
Профспілкові лідери Волині започаткували новий спосіб незаконного збагачення. Маніпулюючи модним зараз терміном «рейдерство», можна прихопити будь що, звинувативши у цьому іншого, та ще й заробити собі імідж борця за добробут трудящих.

Історія знає безліч епізодів, у яких прості люди йшли на війну, не зовсім розуміючи, за що вони воюють. Саме у такій ситуації невдовзі можуть опинитися члени федерації профспілок Волині, яких голова ради цієї федерації профспілок Іван Карпомиз збирається мобілізувати на війну.

Незабаром пан Карпомиз збирається призначити ворогом – орендаторів профспілкового майна, а саме: 4-х корпусів та 6-ти літніх будиночків у пансіонаті «Шацькі озера» на озері Світязь.

Схема, яку збираються використати, нова та оригінальна. Загалом вона виглядає наступним чином. Уявіть собі, що у вас є майно. Не ваше майно, народ призначив вас опікуватися цим майном. Ви та ті, хто опікувався ним перед вами, довели це майно до жалюгідного стану. Ну, так сталося. Народ вже махнув на цю руїну рукою, і ви вирішили остаточно прибрати його до своїх рук. Але ж це руїна! От якби це все відремонтувати, та ще й не своїм коштом!

Немає нічого неможливого. Запрошуєте ви орендаря і кажете: бери, ремонтуй та користуйся, а я з тебе грошей візьму за оренду. Домовилися. Орендар відновлює отриману за договором руїну, а ви приходите до нього і кажете: «Дякую, ви вільні, ідіть собі з Богом».

«Як же так?», – обурюється орендар, – «А як же ж договори, домовленості, я ж свої гроші та роботу вклав!»

А ви йому: «Ідіть, бо зараз справжнього господаря гукну, себто народ, та скажу йому, що ви все це у них відібрати хочете. Що ви цей…як його… О! Рейдер!»

Тоді приходите ви до народу, ведете його до відбудованого майна та кажете: «Ось. Це я зробив!». Народ хвалить – от молодець! А ви в орендаря пальцем тиць: а це ось – буржуї, злодії, забрати хочуть».

Хто в нас коли правду шукав? Люди за вила та до орендаря – за своє, за кровне.

От така історія. А тепер таж сама історія, але підкріплена фактами…

Призначити рейдером

Фірма, яку незабаром збираються оголосити рейдером, називається ТзОВ «Вояві». 10 липня 2009 року вона уклала із закритим акціонерним товариством профспілок «Волиньтурист» договір оренди нерухомого майна пансіонату «Шацькі озера», корпусів № 4, 5, 6, 7 та шести літніх будиночків.

ТзОВ «Вояві» розпочало ремонт орендованих приміщень, і тут з’ясувалося, що в голови правління ЗАТ «Волиньтурист» Віталія Котумая є багато додаткових, не включених у договір, умов, які орендарі мають виконати. От, наприклад, пан Котумай хотів, щоб корпус №4 та орендовані літні будиночки до кінця літа перебували в його розпорядженні, бо він та голова федерації профспілок Іван Карпомиз мають на них інші плани.

Директор «Вояві» не бажав псувати відносини з орендодавцем та погодився на пропозицію. Та невдовзі Віталій Котумай висунув нові вимоги – частину орендованого майна ТзОВ «Вояві» має передати у суборенду туристичній фірмі «Крок-тур». За словами директора ТзОВ «Вояві» Григорія Мітренги, Котумай попереджав, що якщо цього не буде зроблено, стосунки між орендарями та орендодавцями значно погіршаться, що може викликати небажані складнощі у роботі ТзОВ на Шацьких озерах.

Намагаючись уникнути конфлікту, ТзОВ «Вояві» знову пішло на поступки пану Котумаю. Між ТзОВ «Вояві» та ТзОВ «Крок-тур» був укладений договір суборенди на два літніх будиночки з прилеглою територією близько 0,5 Га, строком на 5 років.

Однак, виявилося, що для збереження «добрих відносин», цього замало. Віталій Котумай та Іван Карпомиз наполегливо просив передати у суборенду ТзОВ «Крок-тур» ще й 4-й корпус.

Це вже було занадто. Який сенс фірмі, яка збиралася відремонтувати орендовані приміщення та, у майбутньому, отримувати з них прибуток, віддавати їх фірмі-конкуренту? Хороші відносини це, звичайно, добре, але бізнес є бізнес. ТзОВ «Вояві» відмовилося, і Віталій Котумай виконав свої погрози про виникнення ускладнень. Разом з Іваном Карпомизом він надіслав до федерації профспілок України неправдиву інформацію щодо буцімто завищеної вартості ремонтних робіт, які ведуться в орендованих приміщеннях.

Це досить дивне звинувачення, адже Віталій Котумай особисто погоджував всі кошториси!

Дивна історія… Так, на перший погляд дивна, якщо не знати іншої – як і хто заробляє на профспілковому пансіонаті «Шацькі озера».

Іван Карпомиз був обраний на посаду голови федерації профспілок після скандалу зі зняттям з цієї посади Галини Головенець, яку під час Помаранчевої революції звинувачували у симпатіях до реґіоналів. Крім симпатії до Партії регіонів, колишній «ідейний комуніст» Карпомиз звинуватив Галину Головенець і у розкраданні майна ЗАТ «Волиньтурист», і почав наводити в акціонерному товаристві порядки. Невдовзі головою правління ЗАТ «Волиньтурист» став Віталій Котумай.

Із появою на базі «Шацькі озера» пана Котумая тут з’явилася і фірма «Крок-тур», власником якої є Котумай Анна Віталіївна – дочка голови правління ЗАТ «Волиньтурист». Всі приміщення, які були у більш-менш нормальному технічному стані, відразу були передані цій фірмі в оренду. Величезна площа на березі мальовничого озера з багатьма будівлями, згідно інформації отриманої від одного з акціонерів ЗАТ «Волиньтурист» обходиться пані Котумай лише у 2000 гривень.

Що це означає для членів профспілок? Діапазон цін озвучив сам Котумай у матеріалі «Відпустка в умовах кризи», підготовленому суспільно-політичною газетою «Волинь», – від 50 до 1500 гривень за добу.

Навряд чи у звичайних робітників – членів профспілки – знайдеться 1500 гривень на відпочинок у номері люкс, отже, він піде ночувати у напівзруйнований будиночок з продавленими ліжками.

Звісно, тандем Котумай-Карпомиз вже давно могло прибрати всю базу до рук, але навіщо ж їм невідремонтовані приміщення? А тут з’являється ТзОВ «Вояві», яке якраз і збирається зробити там ремонт, чи вірніше буде сказати, наново відбудувати знищені будівлі. Накласти руку на всю базу можна буде після закінчення ремонтів. До речі, «Вояві» вже вклала у ремонтні роботи пансіонату понад 2 мільйони гривень!

Журналістська добірка

Щоб підозри на адресу Івана Карпомиза не здавалися читачеві надуманими, варто згадати розслідування, проведені журналістами багатьох видань, фігурантом яких був цей чоловік.

Почнемо із серії розслідування Інтернет-видання «Україна кримінальна», статті «Профспілки «по-волинськи»: екс-комуністам все, «гегемонам» – дірку від бублика.

В ній розповідається про цікавий договір, укладений радою профспілок Волинської області з фірмою «Євробуд», за яким ця фірма починає ремонт у профспілковому будинку за адресою: м. Луцьк, вул. Волі, 6, отримавши у власність після завершення ремонту 90% відремонтованої площі.

Стаття викриває і спроби продати луцьку автобазу «Турист», разом із земельною ділянкою.

Стаття «Про «солідарність» журналістів, академіків, профспілки і «жовту» пресу» видання «Волинська правда» від 24.03.2009 р., у якій також згадується Іван Карпомиз: «На балансі профспілок перебуває бібліотека, що на проспекті Молоді в обласному центрі. Це один з найбільших закладів культури такого типу в Луцьку і області, який від федерації на своє утримання отримує нуль коштів. Її директорка вишукує будь-які канали, щоб звести кінці з кінцями і не віддати цей заклад на «розтерзання» пану Карпомизу, адже Іван Іванович як людина, яка ніколи нічого не читала, запропонував перевести бібліотеку на… електронні носії, «розмістити це все в одній маленькій кімнатці, а решту площ віддати в оренду». За заперечення такої «пропозиції» профспілковий діяч вигнав директорку бібліотеки, яка працює на цій посаді 23 роки, із засідання президії федерації і обіцяв зацькувати собаками».

У тій самій статті: «За головування у федерації профспілок згаданого керівника, інтелект якого, як не сумно, залишився на рівні інструктора Старовижівського райкому партії (60-ті роки минулого століття), зі «школи комунізму» області втекли понад 30 тисяч членів. Це більше, ніж за всі роки незалежності, сказала мені людина, яка працює у профспілках на відповідальних посадах близько сорока років. Профспілки, якщо їх ще можна так назвати, «лежать» і лише трохи жевріють за рахунок тих організацій, де вони найменше потрібні: у державних установах і бюджетних організаціях. «Щодо цього Карпомизу нічого не можна сказати, – розповідає моя співбесідниця, – всіх перевів на роботу за контрактом (що, до речі, у профспілках не практикується – прим. авт.), щоб не «гавкали». А «гавкають», як виявляється, всі, навіть найближче оточення цього профспілкового діяча».

Ця стаття була написана Петром Чечелюком, членом Національної спілки журналістів України.

У статті, опублікованій у Незалежному суспільно-політичному виданні «Волинь», наводився лист працівників колективу санаторію матері і дитини «Пролісок», які стверджують: «Не захищають профспілки нікого, крім профспілкових босів Івана Карпомиза та Євгена Омельчука».

Схвильовані спробою «роздерибанити» санаторій і намагаючись привернути увагу громадськості та профспілкового начальства у Києві, працівники санаторію вирішили вийти з профспілки. Разом з персоналом «Проліску» таке саме рішення прийняли ще чимало членів профспілки. Під листом стоїть 170 підписів.

Профілакторій «Пролісок» почав захищати голова Волинської обласної ради Грицюк А.П., і Карпомиз відразу застосував проти нього той самий прийом, що збирається застосувати проти ТзОВ «Вояві» – під час зустрічі у Кабінеті Міністрів України Карпомиз заявив про «рейдерство», яке вчиняє голова Волинської обласної ради!


Анатолій Василенко
Джерело: ZIK

Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: