antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


За компанією, яка нищить своєю забудовою заповідник "Софія Київська", стоїть бютівський нардеп Іван Куровський

05/02/09
Нових обертів набирає конфлікт навколо незаконної забудови на території архітектурного заповідника «Софія Київська» за адресою вул. О. Гончара, 17–23. Ввечері у понеділок, 2 лютого, в залі київського Будинку художника відбулися громадські слухання щодо згаданого будівництва. Мешканці навколишніх будинків кількістю 310 чоловік під час слухань одноголосно виступили проти забудови на їхній прибудинковій території, повідомляє «Вечірка».

Сумна передісторія

Забудовник – товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-будівельна група» – отримав вищезазначену земельну ділянку ще за часів мерства Олександра Омельченка (рішення Київради від 15 липня 2004 року). Як тоді велося, це рішення було прийнято з низкою грубих порушень та зневагою до закону.

Будівництво за зазначеною адресою порушує численні норми чинного законодавства України, зокрема Земельного кодексу України, Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону УРСР «Про охорону і використання пам"яток історії і культури», постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 №502 «Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб», Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Найголовніше, ця ділянка входить до охоронної території музею-заповідника «Софія Київська», що перебуває під охороною ЮНЕСКО, а на території історико-культурних заповідників забороняється будь-яке будівництво, не пов’язане з прокладанням інженерних мереж, необхідних для заповідників, упорядкуванням території, відтворенням і реставрацією пам’яток історії та культури. До того ж будівництво ведеться впритул до навколишніх будинків і, на думку експертів, являє неабияку небезпеку їх існуванню. Тому мешканці навколишніх будинків категорично виступають проти будівництва. У 2007 році їх підтримала Шевченківська районна рада – тоді, на початку червня, рішенням ради за номером 239 було схвалено звернення до Київради з проханням відмінити сумнівне землевідведення. Проте виконання цього рішення було призупинено рішенням Господарського суду Києва.

21 червня 2007 року представники забудовника, аби отримати протокол із заповітною згодою громади на будівництво, вдалися до дій майже кримінального характеру. Про це «Вечірка» повідомляла 30 липня 2007 року у матеріалі «Громадськість підмінили кримінальниками».

Нагадаємо, що згідно із законодавством України жодне будівництво не може бути розпочато без проведення громадських слухань. Тому того дня забудовник ініціював «громадські слухання». Мешканцям сусідніх будинків вхід до зали слухань заблокували молоді люди спортивної статури з дуже короткими зачісками. Як розповів кореспондентові «Вечірки» мешканець будинку на вул. Гончара, 15а, В’ячеслав Комаров, на вулиці і в приміщенні групувалися близько 50 кремезних кримінального вигляду хлопців. «Схоже, вони знали в обличчя основних супротивників забудови з числа мешканців і намагалися не пропустити їх до залу, де відбувалися слухання. В першу чергу, не пускали чоловіків». Як засвідчила «Вечірці» мешканка того самого будинку Ольга Стеценко, якій вдалося дістатися середини, – «у залі слухань зібрали багато людей, проте більшість була не з наших будинків – усіх своїх ми знаємо. Чужі – здебільшого молоді люді, яких привезли автобусом, – поводилися по-хамськи, горлали, перекрикували літніх людей. І голосували разом з нами».

У результаті, із зареєстрованих 106 учасників слухань 90 осіб проголосували «за» будівництво, 16 – «проти».

Отриманий у такий спосіб «протокол» разом з досить дивним рішенням Господарського суду дозволив забудовнику звести огорожу навколо ділянки (яка, до того ж, перекрила частину вул. Гончара і перешкоджає руху транспорту) й розпочати будівельні роботи.

Забудовник залякує

Як повідомила «Вечірці» представник ініціативної групи протестуючих проти будівництва Євгенія Білорусець, наразі мешканці прилеглих будинків пікетують будмайданчик на Гончара і подали позов до суду з метою скасувати сумнівне землевідведення.
Тільки-но про цей позов стало відомо компанії-забудовнику, її представник Олександр Дубов вийшов на контакт з ініціативною групою. «Раджу вам прислухатися до нашої пропозиції, – заявив він, – тому що справу ми все одно виграємо». «Не соромлячись, – каже пані Білорусець, – представники забудовника намагаються залякати або купити організаторів спротиву». За її словами, міліція дуже агресивно ставиться до протестуючих під час кожної акції. Охоронці й будівельники поводяться так само агресивно, не допускаючи людей на їхню власну прибудинкову територію та обливаючи їх фарбою.

17 грудня в актовому залі СБУ мали відбутися громадські слухання за участі представників влади, юристів, архітекторів та діячів культури щодо незаконності будівництва на вул. Гончара, 17–23. Аж за 9 днів до слухань, коли всі приготування вже було закінчено, ініціативній групі раптово відмовили у наданні приміщення для слухань. За інформацією учасника ініціативної групи мешканців, у СБУ цинічно пояснили: пролунав дзвінок «зверху», тож ми нічим зарадити не можемо.

За словами представника ініціативної групи, їм нещодавно почала погрожувати міліція, яка стоїть на боці забудовника. Правоохоронці відмовляються розслідувати організацію перших сфальсифікованих слухань та заважають відкриттю справи.

Воскресіння чумового забудовника

У ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» з кореспондентом «Вечірки» розмовляти відмовились. За тоном відчувалося – фірма не має жодного сумніву в безперечному успіхові своєї негарної справи.

Зухвалість та самовпевненість забудовника стала зрозумілою, коли з’ясувалося, хто насправді стоїть за будівельною компанією. Як повідомила Євгенія Білорусець, учасники ініціативної групи провели у цьому напрямі власне розслідування. У результаті, до них потрапили копії секретних документів важливих державних установ. З цих документів неспростовно випливає: будівництво на Гончара, 17–23, веде одна з компаній Івана Куровського – народного депутата від БЮТ, найбільш відомого скандальним будівництвом на території Жовтневої лікарні. Старий знайомий «Вечірки», забудовник-рецидивіст з великої дороги, який намагався побудуватися на могильнику лікарні, де колись ховали померлих від чуми та сибірки. Шанований член бютівської фракції у парламенті, з відома та на замовлення якого жорстоко били киян, протестуючих проти свавілля. Лише мужність та послідовна позиція громадян на чолі з 76-річним професором Вадимом Березовським, який милістю пана Куровського двічі потрапляв до лікарні зі струсом мозку, завадила цій жахливій забудові. Утім, Куровський не вгамовується. Він, як і деякі його колеги з фракції БЮТ, налаштовані будувати у старому центрі Києва за будь-яку ціну. Бо надприбутки є надприбутками, а кияни, історія, цивілізація для куровських – незначущі дрібниці.

Від розмови з кореспондентом «Вечірки» Іван Куровський очікувано відмовився.

Хто кого

Утім, невеличку перемогу ініціативна група все ж отримала: попри спротив забудовника та його поплічників, 2 лютого у Будинку художника пройшли законні громадські слухання, де 310 мешканців навколишніх будинків сказали категоричне «ні» будівництву на Гончара, 17–23. Чи вдасться їм перемогти великі гроші та високих покровителів чумового забудовника, покаже час.

Довідка «Вечірки»

Незаконні забудови у Києві за участю депутатів від БЮТ


1.  Перетин пров. Десятинного і Пейзажної алеї, ТОВ «УМ-ІНВЕСТ», ТОВ «Українське майно» №448/1858 від 15.07.04, інд. дог. №1811/1 від 18.11.04 (Олександр Турчинов, Богдан Губський)

2.  Вул. Шовковична, 39/1а (Жовтнева лікарня, ТОВ «Житлобуд» №638-5/798 від 10.07.2003 №323/1198 від 23.12.2003 (Іван Куровський).

3.  Вул. Іринінська, 5–7, і пер. Михайлівський, 22, 24/9, ТОВ «Житлобуд» №245/405 від 30.01.2003 (Іван Куровський).

4.  Вул. Круглоуніверситетська, 3–5,
ТОВ «Житлобуд» №411/571
від 24.04.2003 (Іван Куровський).

5.  Вул. Некрасовська, 4,
ТОВ «Житлобуд» №638-17/798
від 10.07.2003. (Іван Куровський).

6.  Вул. Стрітенська, 8,
ТОВ «Житлобуд»№638-8/798
від 10.07.2003 (Іван Куровський).

7.  Вул. Тургенєвська, 28а–30а,
ТОВ «Житлобуд»№19/179
від 26.09.2002 (Іван Куровський).

8.  Вул. Панфіловців, 35, 33, 29а, 27, 25, 23, 6а і пер. Козятинський, 8, усі ділянки згідно з договором дарування (ухилення від податків) (Олександр Шепельов).

9.  Пер. Рильський, 4, АКБ «Європейський банк раціонального фінансування» №119/119 від 11.07.2002 №74/234 від 24.10.2002 (Олександр Шепельов).

10. Пер. Костя Гордієнка, ТОВ «Верлен» №2411 від 30.12.2004 (дружина голови Верховного суду України Василя Онопенка).


Джерело: Хрещатик
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: