antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Вісім мільйонів гектарів держземель знаходяться у "чорній" оренді

11/07/16
Вісім мільйонів гектарів держземель знаходяться у "чорній" оренді
Переглядів  1735     
В Україні 7-8 мільйонів гектарів державних земель використовується безкоштовно, і бюджет не отримує за них ні копійки.

Про це в інтерв’ю "Економічній правді" розповів колишній народний депутат України, радник голови МВС Михайло Апостол.

"Сьогодні, як і раніше, дуже багато кримінальних справ. У першу чергу, вони стосуються неефективного або нецільового використання державної власності", - заявив Апостол.

"В Україні є 12-13 млн гектарів державних земель. Досі ще ніхто не робив інвентаризації. Далеко не всім земельним ділянкам присвоєно кадастрові номери, не всі вони мають грошово-нормативну оцінку. З них 7-8 млн га використовується безкоштовно, і державна казна не отримує за них ні копійки", - повідомив радник міністра.

За його словами, більшість тих земель - це землі запасу, резерву, Мінагропроду та підвідомчих йому держпідприємств, яких більше 450.

"Вони отримали поля у постійне користування, не маючи навіть техніки. Наприклад, землі, передані Міносвіти. Разом із закладами аграрної освіти, які перебували під Мінагропродом, до Міносвіти передано більше 200 тисяч га, які знаходяться у користуванні навчальних закладів", - сказав Апостол.

Він зазначив, що загалом 7-8 млн га землі використовується неефективно.

"Спритні ділки придумали купу схем на кшталт договорів про співпрацю чи спільний обробіток. Без різниці, що це - держпідприємство чи вищий навчальний заклад. Держава в таких випадках - третій зайвий і від цієї діяльності нічого не отримує", - повідомив радник міністра.

"Ми намагаємося довести, що ці договори юридично недійсні, але це важко зробити. Наше законодавство побудоване таким чином, щоб в казну податки не платилися і на цьому особисто наживалися певні люди", - сказав він.

Апостол також повідомив, що з 1 млн га земель Національної академії аграрних наук залишилося десь 390 тисяч га.
"Землі з НААН виводили різними шляхами. Частину - розпаювали, частину - віддали під особисті селянські господарства, частину - перевели під будівництво. Якісь землі передали у власність, якісь - відокремили. Там чорт ногу зламає. Усе це відбулося не за один рік", - заявив радник міністра.

За його словами, біда в тому, що ні один керівник академії не намагався зупинити "дерибан".

"Це взагалі знущання - найкращі землі, найкращі чорноземи були "вимиті" з НААН. Частина земель, близько 60 тисяч га, відпала через анексію Криму та війну в Луганській і Донецькій областях. Точних даних, скільки ми втратили, нема", - зазначив Апостол.

"Нема структури. Я ще раз хочу наголосити: якщо ми хочемо вводити ринок землі, ми повинні спочатку провести детальну і прозору інвентаризацію", - підсумував він.
Автор:  epravda.com.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: