antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.



Рейдери дісталися до «народної» власності

24/05/16
Рейдери дісталися до «народної» власності
Переглядів  3541     
Довідка:

ТОВ «Нафтогазова компанія «Народна» створено 26 травня 2015 року і зареєстровано в м.Житомирі. Основний напрямок діяльності підприємства – оптова та роздрібна торгівля світлими нафтопродуктами та супутніми товарами. Свою діяльність підприємство здійснює через мережу АЗС «Народна». АЗС розташовані в м.Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Вінницькій та Закарпатській областях. АЗС орендуються у ТОВ «Торговий дім «Білоруські нафтопродукти», ТОВ «Авалон-Інтенсив», ТОВ «Нафта-Трейд». Договори оренди укладались в період 2015-2016 років.

Перші неприємності:

В 2015 році стало відомо, що на право власності на АЗС, які були орендовані підприємством, претендує латвійська компанія ТОВ «ТRI Management» (реєстраційний №40103745787, юридична адреса – вул.Калею, 47-1, м.Рига, Латвія, LV-1050). У зв’язку із чим виник конфлікт інтересів між власниками і латвійською компанією та ТОВ «НГК «Народна».

Суть конфлікту:

В період 2012-2013 року ТОВ «Торговий дім «Білоруські нафтопродукти» та ТОВ «Авалон-Інтенсив» виступили майновими поручителями за кредитними зобов’язаннями латвійської компанії «Вірго-Намі», яка отримала декілька кредитів у Baltic international Bank під заставу нерухомого майна в Україні.

Які виплати були здійснені по кредитам, яка існує дійсна заборгованість і чи існує вона взагалі – поки що зязувати не вдалось.

Факт той, що у березні 2015 року Банк в односторонньому порядку, користуючись положеннями Закону України «Про іпотеку», право власності на предмети застави, тобто АЗС і інші об’єкти нерухомого майна, переоформив на себе через вчинення нотаріального напису, після чого одразу уклав договори купівлі-продажу цих же об’єктів нерухомого майна на латвійську компанію «ТRI Management». Загальна оціночна вартість об’єктів нерухомого майна складає понад 12,5 мільйонів євро.

Представники латвійської компанії «ТRI Management» у період травня-липня 2015 року заявили свої права власності на АЗС, які в цей час були орендовані ТОВ «НГК «Народна», але підстави для розірвання попередніх договорів оренди відсутні, а документально право власності латвійської компанії підтверджується лише на окремі складові об’єктів нерухомого майна (наприклад, згідно виписки з реєстру прав власності на нерухоме майно власність зареєстрована на будівлю з певною площею, тоді як АЗС має площу вп’ятеро більшу і являє собою цілий комплекс споруд та устаткування, які не могли бути заставлені у 2012-2103 роках). За таких обставин у період серпня-вересня 2015 року між представниками латвійської компанії «ТRI Management» та ТОВ «НГК «Народна» було досягнуто згоди щодо оформлення подальшого використання ТОВ «НГК «Народна» комплексів АЗС з певними відрахуваннями на користь латвійської компанії відповідно до частки їх майна.

Підписантом від імені латвійської компанії виступала Тоцька Алла Олександрівна. З серпня 2015 року Тоцька А.О.була призначена директором ТОВ «Ромхолд Інвест», засновником якого є латвійська компанія «ТRI Management», а кінцевими беніфіциарами – громадяни Кіпру. Між ТОВ «НГК «Народна» та ТОВ «Ромхолд Інвест» було підписано договір оренди певного переліку майна на АЗС зі строком дії до 01 березня 2016 року та на протязі трьох місяців ТОВ «НГК «Народна» сплачувало орендні платежі. Однак передача АЗС у оренду не була юридично оформлена з боку представників латвійської компанії, - були відсутні акти прийому-передачі, проведені платежі з боку ТОВ «Ромхолд Інвест» не були оформлені за правилами бухгалтерського та податкового обліку (відсутні рахунки-фактури, акти виконаних робіт та наданих послуг, податкові накладні) що і послуговало припиненню сплати платежів за оренду по договору.

В період січня-березня 2016 року представники ТОВ «НГК «Народна» намагались впорядкувати свої відносини з латвійською компанією з приводу використання частини АЗС, однак будь-якого порозуміння досягнуто не було.

Захоплення:

В понеділок 18 квітня 2016 року близько 8-9 години, одночасно на всіх АЗС та нафтобазах ТОВ «НГК «Народна» з’явились кремезні чоловіки, в кількості 15-50 чоловіків на один об’єкт нерухомості, які заблокували роботу АЗС: перекривали в’їзди та виїзди, з погрозами фізичної розправи виганяли персонал АЗС. Нажаль до тепер поліція не має інструкції як діяти в разі рейдерського захоплення майна однією з сторін корпоративного конфлікту.

Після спроби захопити весь майновий комплекс керівництву ТОВ «НГК «Народна» стало відомо, про те що у грудні 2015 року представники латвійської компанії «ТRI Management» через приватного київського нотаріуса Бабенко В.В. внесли додаткові відомості до реєстрів прав власності на нерухоме майно, а саме інформацію всі складові кожної АЗС на підставі технічних паспортів, які в свою чергу були виготовлені на замовлення латвійської компанії в період серпня-листопада 2015 року.

Крім того, з’ясувались факти, що латвійська компанія взагалі не має права розпоряджатись нерухомим майном, оскільки переоформлення права власності відбулось з порушеннями. Договори купівлі-продажу були складені на умовах, що розрахунок з банком повинен був відбутись до грудня 2015 року, а латвійська компанія, за інсайдерською інформацією, до теперішнього часу з банком так і не розрахувалась. Не зважаючи на юридичну правоту ТОВ «НГК «Народна» щодо правомірності оренди АЗС та подальшого здійснення своєї господарської діяльності латвійці на АЗС, задіяли «тітушок» для повного блокування роботи АЗС, що призвело би до банкрутства підприємства з усіма витікаючи ми наслідками.

26 квітня 2016 року відбулось повторна спроба захоплення АЗС «тітушками». На АЗС молодики в спортивному одязі, без опізнавальних знаків за допомогою ломів та кувалд трощили приміщення та виганяли персонал, погрожуючи насильством. Поліція відреагувала лише в Оболонському районі, а по вулицям Волинській,66 та О.Бальзака,3-а, українським латвійцям повторно вдалось паралізувати роботу та захопити приміщень АЗС, не тільки «тітушками», а і залучиними працівниками спецпідрозділу поліції охорони «Титан» на чолі з керівником – Вікарієм Миколою Володимировичем, який особисто вводив своїх підлеглих на об’єкти, після насильницьких дій «тітушок».

Через численні скарги на незаконність дій ТИТАНУ, ТОВ «НГК «Народна» змогли до 01 травня 2016 року відновити контроль на двох АЗС. Натомість робота АЗС так і не була поновлена, оскільки необхідно було відновити безпечний стан експлуатації.
Перша кров: ВІДЕО нападу

Вночі 05 травня 2016 року о першій годині на АЗС по вул.Волинській, 66 був здійснений озброєний напад «тітушок», - на територію АЗС увірвалось близько 40 осіб, озброєних автоматами та пістолетами,. Срілянина та побиття людей в Києві вже норма, тому поліція приїхала через 9 хвилин. Хлопцю який охороняв АЗС показово прострелили ногу, по цьому факту було відкрите «глухе» кримінальне провадження.

Аналогічні незаконні дії по блокуванню роботи орендованих ТОВ «НГК «Народна» АЗС відбуваються і в інших регіонах України.

Не дивно що особами, які вчинювали насильницькі дії по захвату АЗС керують особи, які на даний час є фігурантами інших кримінальних злочинів. Крім того, особи, які чинили насильницькі дії за латвійські гроші, є «пацанами з Донбасу» які вимушено переїхали до столиці, і не гребують будь якими підробітками.

Зі слів директора ТОВ «НГК «Народна» усі спроби знайти спільну мову з Арнольдом Бабрисом в телефонному режимі щоб припинити насильство на АЗС, не принесли бажаного результату, мало того останній запевнив, що у нього достатньо коштів для оплати «послуг» правоохоронців і при офіційному візиті Президента України Порошенка до Латвії, він особисто зможе «поставити його на коліна», якщо «інвестору з Євросоюзу» будуть чинитись перешкоди у користуванні власністю.

Тепер трохи про Baltic international Bank:

З публікацій у ЗМІ відомі факти, що за порушення міжнародного законодавства у сфері протидії легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, у березні 2016 року Банк був оштрафований на 1 млн. євро. З тих же публікацій відомо, що основними клієнтами банку є резиденти країн колишнього СРСР, з якими відбуваються
публічні скандали у країнах їх реєстрації, в період 2010 року банк був причетний до транзиту коштів «наркомафії».

В 2015 році банк провів свою діяльність з прибутком у 800 тисяч євро, але при цьому в березні 2015 року отримав право власності на нерухоме майно в Україні, які орендує ТОВ «НГК «Народна», вартістю понад 12,5 млн. євро. Право власності на зазначене майно, з умовою розрахунку до кінця 2015 року, банк переоформив на компанію ТОВ «ТRI Management» із статутним капіталом 2900 євро, без будь-яких закріплених фінансових гарантій. З офіційних звітів, що є у вільному доступі на державних інформаційних ресурсах Латвії, ТОВ «ТRI Management» не показало у своєму господарському обороті за 2015 рік надходжень у розмірі вартості отриманого у власність від банку заставленого в іпотеку майна і сплачує податки в сумі 300 євро на місяць, виходячи з цих данних можимо зробити висновок, що фінансово-господарські операції на території України, проведені ТОВ «ТRI Management» та балтійським банком приховані від фіскальних органів Латвії.

Постає також питання про те, за рахунок яких коштів здійснюється фінансування діяльності «ТRI Management» в Україні, якщо компанія має статутний капітал у розмірі 2900 євро та незначні офіційний фінансові можливості, але при цьому має змогу здійснювати фінансування:

1) послуг нотаріуса – приблизно 1% від оцінки вартості нерухомого майна, стосовно
якого вчиняються нотаріальні дії;
2) послуг юристів – адвокатів, які представляють інтереси компанії в Україні
(вартість таких послуг на одного представника може вартувати від 100 доларів
США за день представництва до 10 тисяч євро місячного юридичного супроводження);
3) транспортних витрат представників «ТRI Management» (об’єкти нерухомості
розташовані в декількох областях України);
4) витрат на «охорону» (ринкова вартість таких послуг при захоплені об’єктів, на одну особу від 50 до 300 доларів США за добу).

Ситуація з фінансування прояснилась коли співробітники АЗС прямо на робочих місцях почали отримувати "гарантійні листи" від нового орендаря.


Автор:  Олексій Бусаєв
Посилання на джерело:  http://antiraider.ua

Повернутися до розділу


Похожие публикации: