antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Беззаконня як норма українського законодавства

31/07/08
Наше видання неодноразово зі скорботою відзначало - слабенькі у президента юристи. На регалії подивишся - ніби найкращі, а на справи поглянеш, на документи підготовлені, що порушують Конституцію, - і питання відразу виникають. Чи то звання і нагороди - не по заслугах, чи то голова не державними проблемами зайнята, а особистими. І закрадається сумнів - а чи потрібні нашому Президентові хороші юристи? Адже хороші юристи розуміють, що за постійні порушення законів України рано чи пізно доведеться відповісти. А ті, хто тлумачить Президентові закони так, як хоче він, звикли користуватися владою, причому, владою нічим не підкріпленою.
Окрім телефонного права.
Втім, і це право пішло у небуття.
Тепер суддів Банкова до себе просто... викликає.


Рейдер його високості

Наприклад, головний президентський юрист, заступник голови СП Ігор Пукшин. Особа в юридичних колах, треба відзначити, легендарна. Небагато людей можуть похвалитися такою запаморочливою кар"єрою - за декілька років піднятися від стажиста Залізничного районного суду м. Львова до заступника міністра юстиції. Але, мабуть, не дуже спокушала Ігоря Геляровича державна служба, і він, підтримуваний колись всемогутнім "хрещеником президента" нардепом Василем Хмельницьким, занурився в приватну юридичну практику. Оглядаючись на політику. 2002 року Пукшин навіть балотувався до парламенту за списками пропрезидентської партії "Жінки за майбутнє", що фінансується Хмельницьким.

Після Майдану пан Пукшин незрозумілим чином з"явився в команді злого (на той момент, зрозуміло) ворога президентської команди Ігоря Коломойського. Створивши 2004-го адвокатську компанію "Пукшин і партнери", він почав допомагати олігархові в постреволюційному переділі власності - саме його ім"я в ЗМІ згадувалося у зв"язку із зухвалими рейдерськимі захопленнями ряду енергопідприємств України на користь Коломойського.

З приходом 2006-го на Банкову Віктора Балоги Пукшин несподівано опинився в Секретаріаті Президента. І близькість до Коломойського вже не ставилася йому в провину - банкір став не тільки активно фінансувати пропрезидентську партію, але і ввів 2007-го кілька людей до передвиборчого списку "НСНУ".

А судді з ким?

А Пукшин, тим часом, прибрав до рук дуже важливе (якщо не основне на даний момент) питання - призначення суддів. Ми навіть не згадуємо про ті грандіозні суми, які в різний час називалися в пресі як "подарунок" неназваним чиновникам Банкової за призначення судді, - особисто ми хабарів не давали, тому залишимо звинувачення на совісті колег. Хоча цілком припускаємо можливість "подяки" - ну не можуть безсовісно брехати і вже призначені, і не призначені служителі Феміди, а також працівники СП. Адже як затверджують самі судді, їх хабарництво викликане тим, що вони вимушені "відбивати" засоби, вкладені в їх призначення. Але ми, повторимося, самі "на лапу" не давали, тому звернемо увагу на інший важливий факт. Який дуже легко перевірити.

А факт такий - з тих пір, як пан Пукшин почав займатися "судовими справами" в Секретаріаті Президента, його фірма "Пукшин і партнери" не програла жодної, навіть украй спірної з погляду законності, справи. З якоїсь незрозумілої причини суди всіх інстанцій завжди ставали на бік президентського клерка. Напевно - винятково тому, що юрист хороший.

І знову повторюємо - ми ні на що не натякаємо. А свято віримо в збіги.

Політичний шахрай

До речі, це дуже нагадує ситуацію з іншим відомим "помаранчевим" політиком-юристом, контора якого також давно не програвала в судах. Нагадаємо, під час перебування Миколи Катеринчука на посаді заступника голови ДПАУ Адвокатська компанія "Моор і Кросондович" (засновник і фактичний власник - М.Катеринчук) пропонувала свої послуги з уникнення оподаткування. На офіційному сайті компанії мовилося, що "фахівці компанії "Моор & Кросондович" стануть не тільки провідниками в лабіринті недосконалої податкової політики, але і допоможуть отримати максимальні вигоди від можливостей, які надає чинне законодавство України". За різними даними, за подібну послугу з клієнтів знімалося від 15 до 25-ти відсотків "заощадженої" суми. Хоча Микола Катеринчук особисто в контактах з "клієнтами" відзначений не був, проте, за твердженням працівників ДПАУ, давав відповідні розпорядження.

Але Бог з ним, з Катеринчуком - про кандидата в мери Києва і його спонсора ми розповімо найближчим часом. А ось Пукшин почав відверто зариватися. Дах же - надійний.

Дійшло до того, що він почав указувати політичним партіям, як їм жити треба. Варто було БЮТ заїкнутися про референдум - отримали від пана Пукшина ЙОГО трактування Конституції, хоча юрист на такій високій посаді не може не знати, що трактувати основний закон має право винятково Конституційний Суд. Або Партія регіонів, наприклад, подібну ж ініціативу з проведення референдуму по НАТО проявила, а адвокат дияв... пардон, Балоги - тут як тут.

Нагадаємо, в січні 2007-го пан Пукшин зробив сенсаційну заяву, зрозуміло, не без команди свого безпосереднього начальника - інакше вже давно би на Банковій не працював. Він заявив, що президент помилився, підписавши пункт 27 Універсала національної єдності, в якому питання вступу в НАТО повинне вирішуватися на Всеукраїнському референдумі. Самостійно трактуючи Конституцію, чиновник секретаріату фактично викрив главу держави в порушенні Основного закону і заявив, що "винесені питання (вступ в НАТО - ред.) не можуть бути предметом референдуму... Найближчим часом Президент подасть звернення до Конституційного Суду."

Тут уже політики не витримали і відкритим текстом назвали Ігоря Геляровича "шахраєм". Політичним. "Заступник глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин не має компетенції давати оцінки ініціативам політичних сил з проведення всеукраїнських референдумів. Не йому давати моральну і правову оцінку, оскільки ні відповідної правової підготовки, ні моральних принципів у даного "фахівця" в області юриспруденції немає".

"Регіоналів" підтримали і представники інших партій, підтвердивши, що "подібні заяви "пукшиних і Кº" зайвий раз свідчать про те, що оточення Президента спить і бачить, як остаточно узурпувати владу. І проведення яких-небудь референдумів - все одно, що серпом... по жалюгідних спробах президентської камарильї володарювати неподільно".

І щоб не бути голослівними, підняли депутати матеріали слідчої комісії ВР. І заявили, що згідно з висновками парламентської слідчої комісії про діяльність фірми "Пукшин і партнери", юридичне обслуговування цією фірмою НАК "Нафтогаз України" "носило відверто шахрайський характер". "Загальновідомо, що заступник глави Секретаріату Президента Пукшин впродовж довгого часу "співробітничає" з групою "Приват" - від отримання необхідних підписів до спроб від імені Президента надавати всілякі "послуги" в судах", - заявили в Партії регіонів.

А з легкої руки "регіоналів" надалі юридичні оцінки заступника глави Секретаріату Президента почали називати "казками Пукшина". І, знаєте, навіть з політичними опонентами, якими є "регіонали", ми іноді погоджуємося. Проти істини, як відомо, не попреш.

Ментам доручили узяття "Лейпціга"?

...Ось такий екскурс в недалеку історію. А чому ми пригадали про Ігоря Геляровіча саме зараз? Все дуже просто - в п"ятницю, 28 березня, працівники Шевченківського РОВД влаштували рейдерське захоплення майна генерального директора і головного акціонера ЗАТ "Фірма Лейпціг" Алли Демченко. За її словами, працівники міліції, пред"явивши тільки ухвалу суду про обшук, увірвалися в квартиру, ламали меблі, вибивали двері, хоча ніхто не перешкоджав їм проводити процесуальні дії.

І як тут не відзначити - втретє за два тижні працівники (мова не повертається назвати їх "правоохоронцями") Шевченківського РВВС згадуються ЗМІ у зв"язку з їх діяльністю, яка повинна як мінімум зацікавити органи прокуратури. Це і побиття мирного пікету і журналістів біля Жовтневої лікарні, і "суворий допит", в результаті якого помер один з ключових свідків у справі про отруєння Віктора Ющенка, а зараз і банальний розбій.

Але менти - є менти. Наказали їм - вони і йдуть на "справу". Але особа замовника правового беззаконня - набагато цікавіша. А пані Демченко і не збирається її приховувати, звинувативши в організації рейдерського захоплення свого підприємства заступника голови Секретаріату Президента Ігоря Пукшина.

Демченко стверджує, що Пукшин під різними приводами, використовуючи своє службове становище, здійснює тиск на різні судові інстанції з метою відібрати у Демченко торговельну мережу. За словами підприємця, вже були, як мінімум, три спроби захопити майно, що належить їй. Спочатку - захоплення землі в 2885 кв.м, потім - складського приміщення в 1200 "квадратів", а зараз у сферу інтересів рейдера потрапила ціла мережа магазинів, яка належить Демченко.

За словами підприємця, Пукшину вдалося "підключити до справи" своїх людей в Генеральній прокуратурі, які здійснюють моральний тиск на неї та її сім"ю. Так, у п"ятницю міліція прямо на автобусній зупинці заарештувала її сестру, нібито для встановлення особи. Виходить, в нашій державі прямо на вулиці будь-який громадянин може бути затриманий і поміщений до "мавпарні" лише з метою "встановлення особи"? А потім - несподівано померти в тому ж відділенні міліції від "серцевого нападу"?.
Чи варто дивуватися, що в країні - правове беззаконня, злочини не розслідуються, винні не караються. Адже куди простіше виконати "замовлення" зверху - і безпечніше, і надійніше.

Міністерство внутрішніх розборок

І відбувається все це при мовчазному потуранні міністра внутрішніх справ, який займається не своїм відомством, а політичною кар"єрою, створюючи нову партію.

Адже народ, розуміючи, що ніхто його не захистить від правового беззаконня, зрештою візьме на себе цей обов"язок. І піддаватиме самосуду чиновників та їх нащадків, які чавлять беззахисних людей своїми "тачками" (і правильно - якщо МВС і прокуратура йде на поводі у "власників життя", стверджуючи, що люди самі стрибають під колеса, а усілякі калиновські та петросяни - тільки жертви нечистих журналістів і неадекватних родичів убитих, що роздмухують істерію).
І обов"язково виникнуть справжні загони самооборони - і не "дуті" луценківські. Які почнуть відновлювати справедливість. Тому що ніхто не заважає міністрові зайнятися своїми прямими обов"язками з наведенню ладу - нехай навіть не в країні, а у своєму відомстві.

А він - не здатний. Та і не потрібний порядок керівництву держави і його "опричникам" - в каламутній воді беззаконня набагато простіше ловити "золоту рибку". Будь то нафтогазові бариші у вигляді відкотів або рейдерське захоплення підприємств.

Ще й зі своїми кишеньковими суддями.

Карен Оганесян. INTV
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: