antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Дощ іде - то жабі краще

28/03/08
Уже понад тиждень у селі Щасливому під Києвом (Бориспільський район) тривають справжні бої за землю, але на це не зважає ні суспільство, ні, що дивовижно, влада. Чекають, доки почнуть стріляти? Поки що куратором конфлікту призначили… підозрюваного

Необхідність негайного впорядкування ринку землі - одне з небагатьох питань, щодо яких повністю збігаються погляди президента й уряду. Планується, що всі необхідні закони ухвалять цього року. Проте за часи безладдя Україна обросла такою кількістю земельних конфліктів, що новими законами не відбудешся. Показово, що вже понад тиждень у селі Щасливому під Києвом (Бориспільський район) тривають справжні бої за землю, але на це не зважає ні суспільство, ні, що дивовижно, влада. Чекають, поки почнуть стріляти?

Про те, що події під Києвом нагадують район військових дій, можна на власні очі пересвідчитися тут.

Надзвичайна ситуація, схоже, не викликає інтересу ні у правоохоронців, ні у прокуратури. Хоча насправді йдеться про те, що з 14 березня селяни стали випадковими заручниками силового захоплення власності - землі.

Щодня бійці охоронних фірм, найняті на роботу сторонами, що конфліктують, відвойовують (у прямому значенні цього слова) спірну земельну ділянку. Присутні на місці подій бійці спецпідрозділу "Беркут" радше виконують роль "граючих суддів" - спостерігають, щоб силові напади не призводили до тяжких травм, каліцтв чи людських жертв.

Одна сторона конфлікту - ПП "Саньсун", що контролюється дніпропетровським бізнесменом Романом Куцим, обґрунтовує свої претензії низкою рішень Господарчого суду Дніпропетровської області. До речі, декотрі з цих рішень справді видатні. Наприклад, судді Липинський, Чередко і Дубінін своїм визначенням постановили: "Заборонити ТОВ "Агрофірма "Бортничі" володіти, користуватися і розпоряджатися земельною ділянкою площею 3,5763 га, яка належить ТОВ "Агрофірма "Бортничі", - на підставі Державного акту серії ЯЕ N 582348".

Не дивно, що інша сторона конфлікту - "Агрофірма "Бортничі" - категорично не згодна з тим, що Дніпропетровський обласний суд може заборонити їй володіти і користуватися її ж ділянкою землі на Київщині.

Представники фірми апелюють до рішень Господарчого суду Київської області, підкреслюючи, що суперечки про нерухоме майно повинні розглядатися винятково за місцем його (майна) розташування. Стосовно Щасливого - то, зрозуміло, в Київській області, а ніяк не у Дніпропетровській чи будь-якій іншій.

Затятість обох сторін конфлікту легко зрозуміти. Агрофірма не хоче віддавати свою землю тільки через те, що нині засуджений голова Щасливської сільради ще 2004-го і 2006 року частинами віддав цю ділянку в оренду дніпропетровцям.

Роман Куций, фактичний власник ПП "Саньсун", не хоче втрачати чималих грошей, уже вкладених у будівництво на чужій землі. Оскільки це будівництво велося під час дії судової заборони, то, у разі примусової руйнації будівель, відшкодувати збитки не буде з кого.

З тими, що безпосередньо беруть участь у конфлікті, все зрозуміло. Питання може викликати хіба поведінка представників прокуратури. Адже добірка "антирейдерських" законопроектів ухвалювалася саме для того, щоби припинити практику одночасного розгляду господарчих суперечок різними судами у різних куточках країни.

Здавалося б, ось воно - пряме порушення розрекламованого "антирейдерського" закону: рішення про право власності на ділянку в Київській області ухвалили два господарчі суди одночасно, причому один із них - не місцевий, дніпропетровський.

Але результатом явних махінацій стало не втручання повноважних органів, а силове протистояння, що триває й досі. Ніхто чомусь не поспішає провадити розслідування, карати винних, наводити порядок і - рапортувати про успіхи. Чи не через корупцію, часом?

Вірогідно, з метою щонайшвидшого з"ясування істини, заступника генпрокурора Віктора Кудрявцева призначили куратором ситуації у Щасливому. Є тільки одне "але": нещодавно депутат Руслан Князевич своїм запитом просив провести розслідування щодо участі Кудрявцева у щасливівському конфлікті - разом із розслідуванням про дії дніпропетровських суддів. Як кажуть, дощ іде - то жабі краще.

За такого підходу справді не варто звертати уваги на події під Києвом - скоро вони можуть стати буденністю по всій Україні.


Автор: Семидідько  А.

Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: