Можливість рейдерського захоплення українських елеваторів малоймовірна, оскільки вони вже не українські
13/07/09 |
|
За словами Вадима Нестеренка, рейдерство не має національних ознак, тому різниця, хто буде намагатися захопити елеватори — українські або казахські рейдери, є непринциповою, до того ж, їм будуть протистоятимуть дуже потужні організації-власники. 60-70% українських елеваторів належать зернотрейдерам світового масштабу, тому перспектив вдалого захоплення немає.
Щодо зернопереробних підприємств, які знаходяться у власності державної компанії “Хліб України”, то такі підприємства здебільшого опинилися поза ринком, оскільки через політичну нестабільність і намагання керівників підприємств, що часто змінюються, прихопити з собою щось із посади, виробники зерна дуже неохоче здають зерно на такі підприємства. Справа в тому, що коли виробник здає зерно на елеватор, він отримує документ, у якому зазначається, скільки і якої продукції було здано — саме цей документ і продає виробник, а зв`язуватися з ненадійним елеватором трейдери не бажають.
Вадим Нестеренко заявив, що, як підприємець, він схвально ставиться до ідеї створення великої організації зерновиробників та трейдерів, оскільки це дасть можливість виробити певні правила гри на цьому ринку.
Довідка: За інформацією Головного управління статистики в Дніпропетровській області, станом на 1 червня на Дніпропетровщині всіма категоріями господарств ярі культури, з урахуванням пересіву загиблих озимих і багаторічних трав, посіяні на площі 1,2 млн га, що на 5,3% більше, ніж у минулому році. Зернові і зернобобові культури (без кукурудзи) загалом в області посіяні на площі 357,9 тис. га, що порівняно з минулим роком більше на 12,8%, з них ячменю — 317,6 тис. га (на 14,5% більше). Сільськогосподарські підприємства провели сівбу ярих культур на площі 818,3 тис .га, що на 5,9% більше, ніж торік, господарствами населення посіяно 420,5 тис. га (на 4,2% більше).
Площа сільськогосподарських угідь Дніпропетровської області, яка використовується для сільськогосподарського виробництва, складає 2258,9 тис. га, або 70,8% загальної площі області. Основними напрямками розвитку сільського господарства області є виробництво зернових, технічних та овочевих культур. В агропромисловому комплексі області здійснено паювання 1,7 млн гектарів земель.
Вадим Нестеренко
Джерело: IАА Придніпров’я