antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Незаконне будівництво в історичному центрі Чернігова: протистояння продовжується…

06/05/10
Вже кілька тижнів в Чернігові продовжується протистояння навколо спорудження багатоповерхового будинку на просп. Миру, 17.

Спочатку своє невдоволення висловили мешканці, у яких будівельники і влада відібрали подвір’я та дитячий майданчик. Чернігівці навіть пробували розібрати огорожу, яка несподівано виросла перед вікнами їхнього будинку. Створили ініціативну групу, розіслали протести міському голові, в прокуратуру… Але будівельна компанія поки що не відмовилася від ідеї спорудження 8-поверхового будинку, очевидно, має впливових «покровителів».

Мешканцям вже зараз створено нестерпні умови проживання. Ще невідомо, що буде далі, коли багатоповерховий будинок «виросте». Вдалося встановити, що будиночок буде з автостоянкою (підземною). На першому поверсі планується розмістити офісні приміщення. «Висотка» буде розташована на відстані 13-15 метрів від існуючого будинку. Таким чином, його мешканці отримають між будинками своєрідний тунель. Врахуймо й те, що тут стоятимуть авто різноманітних підприємств. Мешканцям доведеться, мабуть, літати щоб потрапити додому. Про відновлення дитячого майданчика доведеться забути.

Нині на території будівельного майданчика працюють археологи. Відомо, що у давнину тут знаходилися поховання. Тож, по суті будівництво ведеться на кладовищі.

До протестуючих мешканців приєднався і Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». Адже 8-поверховий будинок споруджується в охоронній зоні. Минулого року чернігівські депутати затвердили Генеральний план розвитку заповідника, визначили його межі та охоронні зони пам’яток. Відповідно згаданого документа на даній території (по проспекту Миру, 17) обмежена висотна забудова – до 15 метрів. Але місцеві чиновники надали дозвіл на спорудження будинку загальною висотою понад 30 метрів (з баштою та шпилем)! Адміністрація архітектурно-історичного заповідника надіслала листи в прокуратуру, інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області з вимогою скасувати спорудження 8-поверховго будинку в історичній зоні міста та розглянути питання коригування проекту.

В Чернігові зберігся унікальний за своєю цілісністю архітектурно-ландшафтний комплекс, що формувався упродовж тисячоліття і дійшов до наших днів у високому ступені збереженості. Але нині нависла загроза його руйнації.
В установі стурбовані також і намаганням будівельників розмістити тут підземний паркінг. Ґрунтові води можуть зруйнувати історичний центр міста – Вал (тут розташовані головні архітектурні пам’ятки Чернігова і серед них дві – домоногольського періоду).

29 квітня чернігівські депутати зібралися на чергову сесію міської ради. З ініціативи міської організації Української народної партії та мешканців будинку по просп. Миру, 17 відбулася акція протесту. Жінки порозвішували білизну біля головного входу до міськради, бо подвір’я у них відібрали будівельники. Чоловіки вимагали: «Соколова – до людей!». Але до протестуючих ніхто з керівництва міськради так і не вийшов. До людей підійшли лише депутати Володимир Ступак (УНП) та В’ячеслав Лебідь (БЮТ). Вони вислухали чернігівців і звернулися до міського голови з вимогою скасувати дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку в історичній частині Чернігова. Олександр Соколов дав відповідне доручення головному архітектору міста.

Зрозуміло, що будинок на кістках планується спорудити не для простих смертних. Адже його будують в центрі міста, неподалік – державні установи, культурні заклади, магазини, і до річки Десни – рукою подати. А з верхніх поверхів «висотки» буде видно Вал з красивими архітектурними спорудами. Але ні влада, ні будівельники не подумали про унікальну архітектуру міста. Забудується історичний центр Чернігова «висотками» – і тоді про включення його до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, про збереження архітектурно-ландшафтного комплексу – варто забути назавжди.


Сергій Черняков

Джерело:
Чернігів стародавній

Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: