antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Операція “Кадебізація”

02/08/10
СБУ відновлює практику “профілактичних” бесід з опозиціонерами, переслідує за коментарі в інтернеті й шукає загрозу нацбезпеці в... синьо—жовтих стрічках.

Таке відбувається в Росії. Силові органи розганяють опозиційні акції. Громадяни, які сповідують неугодну для Кремля думку і поширюють її в інтернеті, отримують погрози, ідуть на співбесіди у ФСБ, притягуються до суду. Тепер ця практика, схоже, стала й українською. Недарма СБУ очолює колишній топ—менеджер російської бізнес—структури, а державу — партнери “Єдиної Росії”.

За думку, висловлену в інтернет—щоденнику, можна стати співрозмовником працівника Служби безпеки України. Саме так учора трапилося із Олегом Шинкаренком: блогер, який подавав у своєму “Живому журналі” критику на владу та — з останніх прикладів — патріарха РПЦ Кирила, потрапив на “профілактичну” розмову в органи безпеки. І це лише один із проявів цього ланцюга. Будьте обачні: “великий брат” споглядає!

Сьогодні в клубі будуть...


Олег Шинкаренко веде кіноклуб при видавництві “Смолоскип” у Києві. Позавчора йому дзвонили якісь люди і питали, чи можна прийти на сеанс без спеціальних абонементів. “Я, звичайно, дозволив: чому б хорошим людям і не дозволити? А потім я вже здогадався, хто саме мені дзвонив”, — написав Шинкаренко у своєму інтернет—блозі на платформі “ЖЖ” (singing—foot.livejournal.com). Саме ця сторінка стала предметом уваги працівників СБУ, котрі, як виявилося, й були тими “хорошими людьми”.

“Участі в обговоренні картини гості не брали, — пише Шинкаренко, — а після фільму, коли вже всі глядачі розійшлися, один із них (а їх було троє могутніх кремезних хлопців) пред’явив мені своє посвідчення та спитав, чи не можу я завітати до них в СБУ на розмову зі слідчим. Коли я поцікавився, про що саме буде розмова, він сказав, що розмова стосуватиметься записів у моєму ЖЖ, які “оставили неприятный след в душе”.

Учора пан Олег повідомив: його відпустили зі співбесіди після того, як він дав письмове свідчення, “що більше не буду у різкій формі критикувати владу у своєму “ЖЖ”. Блогер розповідає, що запитання спецслужби стосувалися, зокрема, записів на кшталт “Чи є в нас такі націоналісти, щоб убили Януковича?” За словами Шинкаренка, такі його репліки в “ЖЖ” були жартівливими.

При цьому записи, які були найбільш образливими (нотатка про вінок, що впав на Януковича, та передрук знущальної характеристики українського Президента), дивним чином зникли з інтернет—сторінки. Олег припускає, що ці записи знищили ті люди, в яких залишився “неприємний слід у душі”, проникнувши в його блог.

До речі, Шинкаренко написав, що співробітники СБУ не спілкуються українською мовою. “Оперуповноважені дозволяли собі ще іноді декілька слів державною, а слідчі — жодного слова”, — розповів Олег.

Шерше ля стрічка

Позавчора в мережі з’явилося ще одне цікаве повідомлення, яке дозволяє зрозуміти, якими діями можна зацікавити СБУ. Голова волинського осередку партії “За Україну!” Ігор Гузь виклав на своїй інтернет—сторінці в “Живому журналі” копію листа начальника Волинського управління СБУ Володимира Мельниковича керівникові облуправління МВС Іванові Прошковському. У своєму зверненні Мельникович повідомив, що активісти партію “За Україну!” поширювали серед громадян листівки “Пов’яжи синьо—жовту стрічку!” і “Підтримай українську Конституцію!” Друкована продукція роздавалася без вихідних даних, тож Мельникович попросив: “Про результати прийнятого процесуального рішення просимо інформувати”.

Голова осередку “За Україну!”, депутат обласної ради Ігор Гузь вважає дії правоохоронців тиском на партію. “Очевидно, наша партія небезпечна для нинішньої влади, також і для СБУ, — зазначив пан Ігор у коментарі “Україні молодій”. — Партію не пускають на місцеві вибори (нещодавно суд скасував реєстрацію обласного осередку на Сумщині). Я сприймаю це як один ланцюжок. Мабуть, ми потрапили в розряд крайньої опозиції”.

Копія листа потрапила до активістів партії після того, як в осередок “ЗУ!” прийшов представник МВС, аби отримати офіційні пояснення у “стрічковій” справі. “Керівник нашої міської організації пояснив, що, відповідно до чинного законодавства, будь—яка друкована продукція, яка поширюється у невиборчий час, не має засвідчуватися вихідними даними”, — розповів “Україні молодій” Ігор Гузь.

Він вважає, що міліція та СБУ повертаються до радянських традицій. “За часів Хорошковського та Януковича Служба безпеки стала на шлях “кадебізації”. Це співбесіди, профілактика, шантаж... Далі буде гірше, якщо спільними зусиллями демократичні сили не постануть зі спротивом”, — попереджає Гузь.

Передісторія


Описані вище два випадки — лише останні “серії” “пригодницького серіалу”, який влаштував у Службі безпеки новий керівник. Найбільш скандальним епізодом у діяльності СБУ за часів головування Валерія Хорошковського наразі є “профілактична” розмова працівника Служби безпеки із ректором Українського католицького університету отцем Борисом Гудзяком. Працівник СБУ попросив ректора вжити заходів, аби студенти львівського навчального закладу не брали участі в протиправних політичних акціях. Після цього розгорівся скандал: про нього писала іноземна преса, говорили у Держдепартаменті США... Адміністрація Президента Януковича засудила “самодіяльність” працівників СБУ, а голова Служби Валерій Хорошковський особисто вибачався перед Гудзяком.

Крім того, працівник СБУ зустрічався з журналістом газети “Коммєрсант—Україна” Артемом Скоропадським. Йому, громадянину Росії, рекомендували менше зустрічатися з представниками радикальних і націоналістичних рухів, не так часто писати про опозицію, інакше вишлють до РФ.

СБУ зацікавилася навіть жіночим рухом “Фемен”, який часто проводить протестні акції з використанням голої натури. Лідерка руху Анна Гуцул повідомила, що активісток викликали до деканату в університеті, де їх чекала розмова “з чоловіком, який назвався співробітником СБУ”.


Володимир СЕМКІВ
Джерело: УкрРудПром

Антирейдерский союз предпринимателей Украины
Остановить рейдерство, обеспечить безопасность бизнеса
Национальный комитет защиты предпринимательства
Группа компаний Корпоративная безопасность
Защита собственности, поддержка предпринимательства
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: