Прокуратура звітує
10/02/10 |
|
Вчора на гарячому затримали хабарника, котрий вимагав та отримав 350 тис грн. На підприємстві АРГО участь прокуратури є виправданою, оскільки питання стосується державних 100 млн грн. Серед інспекторів-екологів знайшлись винахідники, котрі підробляли протоколи. А дії казначейства із затримкою коштів, як мінімум, незаконі.
35 тисяч євро у Чернівцях зажадав один посадовець, аби врегулювати питання із документацією та придбати певну нерухомість за заниженою вартістю. До суду направили понад 200 справ, зокрема, справа щодо педофілії теж у суді. "Порушено 266 справ, з них 219 направлено до суду, 29 млн грн повернено до держави за прокурорськими реагуваннями", - зазначив Віталій Поцілуйко, перший заступник прокурора Чернівецької області.Серед інспекторів-екологів теж знайшли нечистих на руку людей - порушення приписували особам-фантомам. "Складали по 20 протоколів на мертвих чи неіснуючих людей, там і про гравій, знаєте, начальник вимагає, вони й пишуть", - розповів Віталій Поцілуйко. Пригадав прокурор й історію про гравійні операції, де відчувався тиск посадовців. Зараз питання вирішено, виявляється ніхто не тиснув. "Крім журналістів - ніхто", - каже Йожеф Орос. Щодо першої в області кримінальної справи, де замішаний лікар районної лікарні, вона у столичній феміді. Казнечейські вибрики прокурори теж зафіксували. Направили приписи. Минулого року такі реагуваня дали стовідсотковий та миттєвий успіх. Також прокуратура встановила: на заводі АРГО уже 3 місяці не виплачували зарплати, а міжусобиці між директором та власником спричинені махінаціями із кредитними коштами. "Це підприємство взяло у кредит в Укрексімбанку 100 млн грн. Керівництво закладало це майно повторно під кредити - а цього робити не можна", - зазначає прокурор Чернівецької області Йожеф Орос.
Навіть у Генпрокуратурі вже рік лежить справа про шахрайство на цьому підприємстві.