antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Спрощення процедури ведення бізнесу призвело до збільшення рейдерства в АПК в Україні

27/09/17
Спрощення процедури ведення бізнесу призвело до збільшення рейдерства в АПК в Україні
Переглядів  1089     
26 вересня, відбулося засідання Робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин з розробки проекту Закону України щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки. Участь прийняли народні депутати України, центральні органи виконавчої влади (Міністерство юстиції України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Національна поліція України), аграрні асоціації, серед яких і Асоціація тваринників України.

Про це повідомляє The DairyNews з посиланням на прес-службу АПУ.

В рамках засідання були представлені на ознайомлення пропозиції до майбутнього проекту Закону в сфері боротьби з рейдерством в аграрному секторі, які вже напрацювали окремі члени Робочої групи. Крім того, донесено до відома учасникам узагальнені ключові положення, які пропонується врегулювати, а також заслухані позиції центральних органів виконавчої влади щодо концепції такого законопроекту.

Асоціація тваринників України, будучи членом Робочої групи, у співпраці із своїми членами – підприємствами в аграрному секторі, теж підготувало низку пропозицій до чинного законодавства, спрямованих на захист майнових прав власників та користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрній сфері, які вже направлені офіційним листом до профільного аграрного комітету Верховної Ради України.

Зокрема, Асоціація тваринників вважає, що наразі представлені на Робочій групі узагальнені ключові положення з антирейдерського законодавства приділяють недостатньо уваги захисту корпоративних прав в порівнянні з питанням речових прав на нерухоме та рухоме майно, хоча прикладів рейдерських захоплень більше ніж достатньо саме через неправомірне проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб (зміна керівника та засновників).

Тому Асоціація тваринників пропонує визначити в Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV передбачити виключення, що державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу здійснюється за її місцем знаходженням. Наразі така державна реєстрація може проводитися в межах області.

На цю проблему в поданих пропозиціях вже звернув, хоча тільки єдиний, народний депутат України Іван Мірошниченко, що дуже імпонує. Так, народним депутатом пропонується інакше визначити, що державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу здійснюється нотаріусом, який попередньо посвідчив підписи на рішенні уповноваженого органу управління юрособи.

Асоціація тваринників підтримує пропозиції низки осіб про проведення обов’язкової перевірки нотаріусами або державними реєстраторами дійсності та змісту нотаріальних довіреностей через Єдиний реєстр довіреностей, адже значна частина прикладів неправомірних захоплень підприємств часто викликана неправомірними діями осіб на підставі недійсних чи підроблених нотаріальних довіреностей. При цьому ми наполягаємо, щоб цю перевірку проводили і нотаріуси, і державні реєстратори в межах своєї діяльності, і були внесені зміни одночасно до трьох чинних Законів - «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV, «Про нотаріат» від 02.09.1993 № 3425-XII та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV.

Також Асоціація тваринників пропонує удосконалити питання, щоб у Єдиному реєстрі довіреностей відображався повний текст довіреностей, бо в протилежному випадку навіть покладення обов’язку на нотаріусів та державних реєстраторів перевірки повноважень осіб за довіреностями мало що вирішить.

Асоціація тваринників вважає також, що має бути повернутий механізм погодження печаток юридичних осіб із правоохоронними органами, який раніше діяв, коли потрібно було отримувати відповідний дозвіл на її виготовлення, заявлявся її проект і у випадку її підробки в порівнянні із справжнім відтиском печатки шляхом спеціальної експертизи можна було з’ясувати факт підробки. Наразі ж це з’ясувати не можливо.

Дуже важливою допомогою, на думку Асоціації тваринників, для осіб, які постраждали від рейдерського захоплення стали б законодавчі зміни в частині визначення строку розглядів скарг, які потребують перевірки діяльності державного реєстратора та  суб’єкта державної реєстрації, в межах 15 календарних днів (в Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»). Наразі ж навпаки з таких важливих питань, де час за ціну золота для постраждалого аграрія, строк може подовжуватися до 45 днів.

До того ж важливо передбачити, щоб Міністерство юстиції України та його територіальні органи за результатами розгляду скарги  доводили до відома заявнику про прийняте рішення як можна оперативніше. Пропонується - протягом одного  робочого дня з дня прийняття рішення публікувати його на сайті Міністерства юстиції України та надсилати скаржнику в електронній формі, а протягом трьох робочих днів (як і було) з -  надсилати у паперовій формі.

Суттєвим кроком у боротьбі з рейдерськими захопленнями стане посилення кримінальної відповідальності в сфері державної реєстрації шляхом внесення відповідних змін до статтей Кримінального кодексу України  - 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів», 364 «Зловживання владою або службовим становищем», 365-2 «Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги», 368-4 «Підкуп особи, яка надає публічні послуги», 367 «Службова недбалість», а також адміністративної – статті 166-11 «Порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», 166-23 «Порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Водночас Асоціація тваринників ставиться з обережністю до пропозицій Міністерства юстиції України щодо внесення змін до статтей 3, 10, 17 Закону України «Про нотаріат» в частині спрощення процедури набуття статусу нотаріусу для окремих категорій осіб.

На нашу думку, запропонована пропозиція не стосується сфери регулювання майбутнього проекту Закону України щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки. Крім того, важко розглядати як аргумент запропонованого кроку - необхідність забезпечення державних нотаріальних контор нотаріусами шляхом обов'язкового відпрацювання ними протягом 5 років. Адже нотаріальні контори не мають як такого дефіциту у кадровому забезпеченні, як наприклад, сільські амбулаторії з медпрацівниками.

Голова Асоціації тваринників Ірина Паламар прокоментувала, що на сьогодні у держави має бути створений діючий механізм контролю в сфері державної реєстрації корпоративних та речових прав, чим ми сподіваємося стане майбутній проект Закону з антирейдерства. Нажаль, наразі він відсутній. Низка законодавчих змін, які були спрямовані з кращою метою спростити ведення бізнесу та здешевити його, дозволила шахраям незаконно заволодівати чужими підприємствами, майном та землями.
Посилання на джерело:  http://dairynews.com.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: