antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Суперечлива інвестиція: у Києві на місці скверу постає супермаркет Billa

16/07/10
Трирічна боротьба місцевих мешканців поки без результатів: на місці зеленої зони відпочинку у Дарницькому районі Києва будується супермаркет Billa. Це перший такого роду конфлікт із західними інвесторами. 

Іще 2007 року мешканці багатоквартирного будинку в Дарницькому районі Києва дізналися, що на місці дитячого парку поруч із будинком має з"явитися супермаркет. У самих мешканців багатоповерхівки думки ніхто не питав, кажуть вони. «Нас запросили до ЖЕКу нібито на громадське обговорення питання, але там була презентація. Обговорення відбувалося в зовсім іншому місці й туди встигли добігти лише 13 наших мешканців. Там були, в основному, діти. Хтось із наших навіть бачив, як їм давали по 50 гривень», - розповідає голова ініціативної групи мешканців будинку Світлана Таран. На цьому обговоренні більшість проголосувала за будівництво. Знесенню підлягали 168 дерев і дитячий майданчик.

Через три роки магазину ще нема, проте дерева і парк знесені. «Дітям зовсім немає де подітися. Мені немає де з візком походити – я йду в інші подвір"я або уздовж великої дороги. А тут спокійно можна було посидіти на лавці, дитинку посадити, буде коло тебе гратися», - каже місцева мешканка Тамара Іванівна. Трьом її онукам нині лишається гуляти на нових майданчиках, побудованих перед самим будинком. Проте, за словами місцевих, на їхньому місці раніше був смітник, тому під ногами часто трапляються залишки скла чи заліза.

«Дерева ми самі посадимо»

Мешканці усе ще сподіваються відвоювати в «Білли» колишній парк. Незважаючи на те, що за плечима уже не одна акція протесту із силовими зіткненнями з охоронцями будмайданчику. Активісти продовжують звертатися до усіх гілок місцевої й державної влади. За словами Таран, майже всі рекомендували провести їм повторне громадське обговорення, проте конкретної допомоги не надавали.

Не виключають місцеві й спроби розв"язати конфлікт через суд, якщо будівництво все ж продовжуватиметься. «Головна вимога - повернути нам наш парк, нашу зону відпочинку. Дерева ми вже й самі посадимо. Дітям нікуди подітися, людям похилого віку і молоді», - каже Таран. При цьому аби й забудовники були задоволені, каже Таран, вони просять районну адміністрацію надати їм іншу ділянку, там, де супермаркет дійсно потрібний. «Супермаркет нам тут не потрібен. У нас з двох боків інші супермаркети, маленький магазин на розі, через дорогу - ринок і універмаг. Скільки нам треба іще магазинів?», - обурюється Тамара Іванівна.

Замість дерев під вікнами буде торгівельний центр

Боротися важко

На думку експертів, скарги, суд і привернення уваги громадськості – єдині можливі шляхи розв"язання подібних конфліктів. Проте діють вони не завжди, каже столичний юрист і громадська активістка Ірина Нікіфорова. Суди, за її словами, нерідко стають на бік представників бізнесу, а не громади. «Останнім часом дуже розвинена така негативна тенденція, коли судові рішення підміняють собою дії органів влади. Своїми приписами і ухвалами суди забороняють контролюючим органам висувати вимоги і, якщо потрібно, зупиняти будівництво», - каже Нікіфорова. Тому й кількість перемог незадоволених будівництвом у подібних конфліктах, за її словами, рахується одиницями на десятки, а, може, й сотні випадків.

Чому саме тут?


Австрійська Rewe Group, якій належить компанія «Білла-Україна» вказує на те, що будує цілком легально - всі дозволи за звичайною процедурою отримані у місцевої влади. До того ж, замість зруйнованого дитячого майданчика забудовники неподалік поставили цілих три. Про це у прес-службі Rewe Group повідомили австрійській газеті Der Standard. На уточнюючі запитання Deutsche Welle відповіді не було. Таким чином залишається незрозумілим, чому для зведення супермаркету обрали саме  місце відпочинку місцевих мешканців. Без коментарів також залишається побиття місцевих мешканців невідомими під час акції протесту навесні. Відео бійки доступне до перегляду в інтернеті.


Данило Білик, Євген Тейзе

Джерело: dw-world

Антирейдерский союз предпринимателей Украины
Остановить рейдерство, обеспечить безопасность бизнеса
Национальный комитет защиты предпринимательства
Группа компаний Корпоративная безопасность
Защита собственности, поддержка предпринимательства
Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: