Виробники алкоголю упевнені, що плата за акцизні марки надходить не до бюджету України
09/11/10 |
|
Лідери ринку міцних напоїв нарікають, що постійний ріст вартості лікерогорілчаної продукції загрожує вітчизняним виробникам втратою ринків збуту.
Запровадження нових захисних елементів на марках акцизного збору і, відповідно, збільшення вартості акцизної марки у кілька разів, ніяк не вплине на боротьбу з тіньовим ринком алкогольної продукції, але призведе до значного росту цін. Про це йде мова у Відкритому листі виробників алкогольної продукції, адресованому президентові і прем"єр-міністрові України.
Лідери ринку міцних напоїв у своєму зверненні до керівництва держави змальовують важку картину, в яку потрапила галузь. Зокрема, автори листа зазначають наступне:
"Постійний ріст вартості лікерогорілчаної продукції при зниженні купівельної спроможності населення загрожує вітчизняним виробникам втратою ринків збуту, активізацією імпорту і збільшенням обсягів тіньового виробництва. Так, за 5 місяців поточного року імпорт горілки в Україні по відношенню до аналогічного періоду 2009 р. виріс практично в 2 рази - з 89,9 до 161,4 тис. дал. Тоді як виробництво вітчизняної продукції продовжує знижуватися. У січні-липні 2010 р. підприємствами лікерогорілчаної галузі було вироблено 29,7 млн. дал. лікерогорілчаної продукції, у тому числі горілки 22,5 млн. дал., лікерогорілчаних напоїв - 6,2 млн. дал. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги виробництва лікерогорілчаної продукції скоротилися на 11,8%, зокрема горілки на 10,7%".
Виробники горілки заявляють, що зараз галузь вимагає захисту з боку держави.
Також вони згадують про негативні сторони монопольного положення концерну "Укрспирт", зараз реорганізованого в держпідприємство, і про значні "необґрунтовані витрати", які несуть виробники лікеро-горілчаної продукції.
До останніх, передусім, відноситься збільшення вартості акцизних марок. "При цьому прозорість реалізації марок і вигоди для бюджету також викликають питання. Гроші виробників, швидше за все, осядуть на рахунках певних бізнес-структур і жодним чином не надійдуть до державного бюджету", - зазначають автори листа.
Також виробники алкоголю пропонують виключити товаро-транспортні накладні на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок і алкогольних напоїв з переліку бланків документів суворого обліку.
Відкритий лист президентові і прем"єр-міністрові підписали асоціація "Укргорілка", ТОВ "Лікеро-горілчаний завод "Прайм", ТОВ "Національна горілчана компанія", ТОВ "Кримська горілчана компанія", ТОВ "Золотоношський лікеро-горілчаний завод "Златогор", ЗАТ "Кременчуцький лікеро-горілчаний завод". Так само до звернення приєдналося ТОВ "ХЛГЗ".
Як відомо, раніше Глава Держкомпідприємництва України Михайло Бродський заявив, що щорічно близько 8 мільярдів гривень йдуть на захисні знаки документів суворої звітності. Велика частина цих грошей йде не до бюджету. На думку Бродського, більшу частину вигоди від подібного стану справ має одна конкретна комерційна організація - консорціум "ЄДАПС", що займається виробництвом захисних елементів для бланків різних документів, у тому числі і марок акцизного збору.
Джерело: ТСН.ua
Антирейдерский союз предпринимателей Украины
Остановить рейдерство, обеспечить безопасность бизнеса
Национальный комитет защиты предпринимательства
Группа компаний Корпоративная безопасность
Защита собственности, поддержка предпринимательства