antiraider.org  

Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
Сократилось ли количество рейдерств благодаря новому закону в 2017 году?
У нотариусов есть определенный уровень недопонимания относительно того, за что и как Минюст отключает их от реестров. Мы договорились, что создадим рабочую группу, которая создаст методику с четко определенными критериями отключения реестров и аннулирования свидетельств.

Когда овцы сыты - волкам неймется.
Когда овцы сыты - волкам неймется.
Под шум предвыборных баталий Министерство обороны продолжает по беспределу «решать» земельные вопросы.
На этот раз отбирают землю уникального в Украине хозяйства  Фрумушика-Нова, известного далеко за пределами страны не только своей агрохозяйственной,  но и культурно - инновационной деятельностью.

24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
24 вересня Київрада голосуватиме за незаконну передачу землі скандальному проекту російських олігархів «Бабин Яр»
«Це абсолютно незаконне рішення – надати в оренду землі у природоохоронній зоні, поблизу майбутнього державного меморіалу «Бабин Яр», на  території яких розташовані давні кладовища. Ми заперечуємо проти дій Київради – вони дивним чином збігаються з інтересами приватного проросійського проекту меморіалу, який вже викликав справедливе обурення української культурної та наукової спільноти, протест єврейських організацій», - заявив А.Семидідько

Избиты люди «Антирейдерского союза»
Избиты люди «Антирейдерского союза»
В Киеве, на ул. Л.Толстого, 41 под офисом строительной кампании «ГЕОС» около 30 бандитов напали на мирный пикет Антирейдерского Союза. Избиты люди. Скорая увезла раненого. Милиция не вмешивается. Я дал команду активистам предпринять меры по самозащите.


Земельний скандал у Коцюбинському: втрутилась прокуратура

31/07/09
24 липня заводоуправління відомої агропромислової фірми "Таврія", яка є одним з найбільших виробників коньячної продукції в Україні, було заблоковано директором підприємства Олександром Сидоренком. Як пише "Дело", мета таких дій директора – зрив проведення зборів акціонерів і недопущення представників наглядової ради на підприємство.

Як вдалося з"ясувати виданню, термін дії контракту з Сидоренком закінчується у вересні поточного року. В п"ятницю, 24 липня, в офісі підприємства якраз і повинно було відбутися засідання наглядової ради. Головне питання – призначення дати звітно-виборчих зборів на підприємстві, на якому і планувалося визначитися з новим директором "Таврії". За словами членів наглядової ради, Сидоренко, побоюючись що може бути переобраний, заблокував заводоуправління і із застосуванням сили не пропустив членів наглядової ради і представників акціонерів у будівлю, чим власне і зірвав проведення зборів.

За словами членів наглядової ради, Сидоренко регулярно не виконував рішення ради і зловживав своїми повноваженнями. "Адекватно реагувати на кризисні явища і ефективно управляти в нинішніх умовах він (Сидоренко) не здатен. Акціонери пропонували посісти Олександру Сидоренко пост у наглядовій раді, позицію почесного президента компанії, а оперативне управління передати обраному на засіданні акціонерів незалежному менеджерові. Він на такі умови не погодився", - говорить голова наглядової ради "Таврії" Валерій Шамотій.

Крім того, акціонери підозрюють Сидоренка у численних фінансових махінаціях. Згідно зі звітом перевірки фінансово-господарської діяльності за 2008 рік, ревізійна комісія ВАТ "АПФ "Таврія" виявила низку сумнівних операцій, проведених Сидоренком. Наприклад, за договором оренди ФОП Гапоненко М.А. було передано приміщення "колишнього гуртожитку", загальною площею 466,4 кв.м строком на 5 років. Орендна плата на місяць склала всього 1,07 гривень за 1 кв. метр. За іншим договором, строком на 40 років був переданий в оренду колишній будинок творчості – "будинок піонерів", площею 495,5 кв.м за 98,53 грн на рік, що склало 0,017 гривень за квадратний метр на місяць. За словами членів наглядової ради, фінансова перевірка мала перевірити низку інших сумнівних договорів, проте Сидоренко перешкоджає проведенню перевірки на підприємстві.

У свою чергу Олександр Сидоренко, вирішивши не допустити свого усунення, ще 21 липня звернувся у Ново-каховський міський суд, який видав рішення, за яким наглядовою радою забороняється виносити будь-які постанови у частині переривання контракту з директором, призначення на цю посаду виконуючого обов"язки, а також фінансової діяльності компанії. У день засідання наглядовох ради Сидоренко, озброївшись рішенням суду, прийшов на територію підприємства у супроводі невідомих осіб. З самого ранку він усунув від виконання своїх обов"язків свого заступника з фінансових питань і начальника служби охорони.

Як заявляє голова наглядової ради "Таврії", підприємство під керівництвом Сидоренка істотно погіршило свої показники. "Дистрибуція продукції ТМ "Таврія" на зарубіжні ринки, зокрема до Росії, якою займається виключно директор підприємства, значно погіршала", - пояснює Валерій Шамотій.

При цьому Сидоренко намагається за будь-яку ціну зберегти свою посаду і використовує трудовий колектив в особистих цілях. Співробітникам підприємства нав"язується думка, що наглядова рада, нібито хоче збанкротити агропромислову фірму. Під загрозою звільнення директор примушує трудовий колектив підписувати листи, направлені проти акціонерів.

У свою чергу юрист Олеся Третьяк повідомила виданню "Дело", що представники акціонерів вже звернулися до судових інстанцій з метою оскаржити рішення суду, видане за ініціативою Олександра Сидоренка. Крім того, в середу 29 липня планується провести спільні збори працівників "Таврії", представників торгівельного і виробничого підприємств, щоб відкрито обговорити ситуацію, що склалася, і шляхи її вирішення. Також 29 липня планується провести збори наглядової ради підприємства.


Джерело: TCH.ua

Антирейдерский союз предпринимателей Украины
Остановить рейдерство, обеспечить безопасность бизнеса
Национальный комитет защиты предпринимательства
Группа компаний Корпоративная безопасность
Защита собственности, поддержка предпринимательства

aЦіни на землю під Києвом впали майже вдвічі одразу після того, як на сайті "Української  правди" та на телеканалі СТБ вийшли матеріали про незаконний продаж землі у селищі міського типу Коцюбинське.

Усе почалося з  того, що селищна рада Коцюбинського  наприкінці 2008 року прийняла рішення  про безкоштовну передачу у приватну власність громадянам землі, на якій розташований ліс першої категорії. Втім на паперах цінний ліс перетворився на звичайну "деревну рослинність". 

Одразу ж після цього в інтернеті з"явилися оголошення про продаж цієї землі. Однак після публікації журналістського розслідування земля почала пекти руки і ціна за одну сотку в інтернет-оголошеннях стрімко впала з 10 тисяч подекуди до 5 тисяч доларів.З тексту оголошення можна зробити висновок, що одна людина курує продажем близько 30 гектарів зеленої зони під Києвом з приміткою: "Срочная продажа земельних участков в смт. Коцюбинское. Рядом есть лес, озеро". Посередником продажу земель виступає фірма Prior Invest.  

Коли журналісти під виглядом зацікавлених покупців відгукнулися на оголошення, то під  час переговорів ціну за сотку вдалося знизити навіть до 4 500 доларів. Також для ознайомлення надали план, на якому видно, скільки ділянок уже розкупили.Насправді ліс, про який йдеться в оголошеннях, розташований не поруч, а безпосередньо на самій землі. Селищна рада своїм рішенням змінила статус лісу, і він став просто категорією зелених насаджень. 

На  звернення журналістів  прокуратура міста Ірпеня подала до місцевого суду позов про скасування двох рішень сільради, а саме - про самовільне розширення меж селища і про зміну статусу лісу на зелені насадження.

Прокурор міста Ірпеня визнав, що Коцюбинська селищна рада виділила землі, які не є територією селища. Межі селища було змінено незаконно, і своїм рішенням селищна рада порушила норми Земельного кодексу України, уточнив прокурор.

Загалом слідством було встановлено, що із 501 заяви на безкоштовне виділення землі у приватну власність 19 були сфальсифіковані, розповів журналістам старший помічник прокурора міста Ірпеня  Роман Кимлик. Він додав, що за цим фактом вже порушено кримінальну справу.

"Що може  загрожувати депутатам? Фактично порушена кримінальна справа за фактом підробки 19 заяв", - заявив Роман Кимлик. 

Журналістське розслідування показало, що земля перебуває на території міста Києва. Київрада стверджує, що на цій території росте ліс, і він є власністю територіальної громади Києва. Більше того, цільове призначення землі дотепер незмінене, оскільки ніхто з громадян з подібними клопотаннями не звертався.

Отже, схема виглядає таким чином: сільрада надала громадянам землю, яка не входить в межі села, у "приватну власність". І, згідно з інформацією в оголошеннях, ті, хто отримали землю, продають її гуртом, організовано. 

Адвокат Андрій Нечипоренко вважає, що "реакція прокуратури на журналістське звернення є відвертим окозамилюванням і покликана лише заспокоїти громадськість".

Він наголосив, що "прокуратура оскаржила до суду рішення, які стосуються незаконної зміни межі смт. Коцюбинське, однак не оскаржила рішення селищної ради про передачу земель, які були виділені з порушенням, фізичним особам у власність".

З відповіді  прокуратури дійсно не випливає те, що були вжиті заходи, щоб на час  вирішення позову припинити будь-які операції із земельними ділянками. У таких ситуаціях це є обов"язково, інакше, поки справу буде розглянуто судом, земля змінить кілька разів власника.

"Коли суд  винесе рішення у цій справі, може з"ясуватися, що це рішення  нікого вже не цікавить, оскільки усю землю буде перепродано", - попереджає Андрій Нечипоренко. 

"Враховуючи положення статті 388 Цивільного кодексу України, у добросовісного набувача, який придбав землю за гроші, витребувати цю землю назад, не можна. Проте нові власники гарантовано будуть втягнуті в судову тяганину з боку держави на 10-15 років", - додає він.

Таким чином, зауважив адвокат, "дії прокуратури є юридично нікчемними, оскільки жодним чином не зупиняють процедуру незаконної зміни статусу лісу та землі, а також подальший продаж земельних ділянок". 

"Є два варіанти: або прокуратура не розібралась у справі, або покриває організаторів та виконавців грубої підміни понять та злочинного продажу особливо цінних земель", - припускає Андрій Нечипоренко.

Прокуратура не бере до уваги той факт, що ліс першої категорії, національне надбання, став деревною рослинністю, а потім взагалі звичайним деревним насадженням і не порушує кримінальних справ, у тому числі за самоправну зміну меж населених пунктів. Але журналістське розслідування триває. 


Олег Боровий
Джерело: Українська правда - Київ

Антирейдерский союз предпринимателей Украины
Остановить рейдерство, обеспечить безопасность бизнеса
Национальный комитет защиты предпринимательства
Группа компаний Корпоративная безопасность
Защита собственности, поддержка предпринимательства

Посилання на джерело:  Antiraider.ua

Повернутися до розділу


Інші публікації: